Pokud jde o slovenské MMA, v posledních týdnech se skloňoval především Vlasto Čepo a jeho životní úspěch v podobě startu na srpnovém turnaji organizace UFC v Srbsku. Divočáka z Oktagonu by brzy mohl následovat mladý šampion RFA.
Dosud neporažený Martin Kozák si totiž zajistil místo v letošní sezóně Dana White’s Contender Series, kde se hraje o vstupenky do UFC. Do akce půjde 8. září, jeho soupeřem bude Juan Cabrera z Bolívie. Pro Kozáka jde ovšem pouze o první krok na dlouhé cestě na vrchol. Do dvou let se chce probojovat do žebříčku střední váhy, další dva roky si dává na zisk titulu.
A v tomto ohledu hodlá překonat i Jiřího Procházku. „Chci obhájit titul. Určitě vícekrát,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Šport.sk. „Podle mě jsem největší slovenská naděje v MMA.“
Podobná vyjádření však u některých lidí vyvolávají ostré reakce, což Kozák pociťuje na sociálních sítích. „Nejsem arogantní ani namyšlený, jak lidé píšou v komentářích. Dokážu se bavit s každým. Když mě člověk respektuje, budu ho respektovat i já.“
Během rozhovoru prozradil, že před lety usiloval o místo v Oktagonu. „Když jsem přestupoval do profi, chtěl jsem jít cestou Oktagonu, protože jsem ho vždycky sledoval… Bylo mi řečeno, že takové, jako jsem já, neberou,“ zavzpomínal na odmítnutí, přičemž zdůraznil, že mezi amatéry měl v tu dobu šest výher a ani jednu porážku. Ani taková bilance však na start ve žlutočerné organizaci zjevně nestačila. „Takže jsme šli cestou RFA. Když se na to podívám zpětně, byl to dobrý krok,“ řekl s tím, že začínající bojovníci mají v organizaci Borise Marhanského lepší podmínky pro nastartování kariéry.
Kozák následně dokonce zapochyboval o úrovni bojovníků v Oktagonu. „V každé váze jsou tak dvě až tři kvalitní jména, zbytek za mě není tak kvalitní.“
Mladý bijec je přesvědčen, že by si s hvězdami konkurenční stáje poradil. V této souvislosti souhlasil s vyjádřením svého trenéra, podle něhož by s Makhmudem Muradovem předvedl vyrovnaný zápas. Dle jeho slov je rovněž lepší než Vlasto Čepo. „Já to také takto vidím.“
Pokud by mu výběrové řízení v zámoří nevyšlo, bude se vracet zpět do RFA, kde na něj bude čekat Samuel Krištofič. Rád by názorně předvedl, že je na jiné úrovni. „I těm lidem, co píšou komentáře, bych chtěl ukázat, že nová generace MMA je jinde. Dominantně bych ho porazil.“
Vstoupit do diskuze (0)