Kincl se rozhodl pro Vémolu, potřebuje uzavřít kapitolu. Dělá stejnou chybu jako před lety, kontruje Karlos

Kincl se rozhodl pro Vémolu, potřebuje uzavřít kapitolu. Dělá stejnou chybu jako před lety, kontruje Karlos Nesmiřitelní rivalové Patrik Kincl a Karlos Vémola | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Je to tady, Kincl dal před lákavou pyramidou o miliony přednost odvetě s Karlosem Vémolou. Ten to ale považuje za chybné rozhodnutí.

Když na konci loňského roku krachla odveta Patrika Kincla s Karlosem Vémolou, nesli to mnozí fanoušci dost špatně. Nejhůř na tom ale byl bezesporu právě šampion střední váhy, na rematch čekal 4 a půl roku, byl do něj připraven nastoupit i se zraněním. Situaci následně zkomplikovalo i to, že dostal pozvánku do pyramidy Tipsport Gamechanger, v níž byl považován za jednoho z favoritů na celkové vítězství.

Kincl nezastíral, že stojí před obrovským dilema, kterou cestou se vydat. Pokud by nastoupil do pyramidy, musel by opět hubnout do 77 kg a teoreticky by měl jasně dané zápasy na celý letošní rok. A vzhledem k tomu, že není jasné, jak dlouho Vémola bude ještě kvůli různým zdravotním komplikacím moci zápasit, na vytouženou odvetu už by nikdy nemuselo dojít.

Teď už je jasno, pro co se rozhodl. "Neponaučitelnej. Snad pochopíte, že chci a potřebuju tuhle kapitolu uzavřít. Jsem zvědav, jaké výmluvy přijdou teď, ale snad už není, kam uhnout," vzkázal Patrik na svém instagramovém účtu s tím, že argumentů pro a proti bylo opravdu hodně. Omluvil se také svým příznivcům, kteří by jej raději viděli v Gamechangeru. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Odveta je naplánována na 20. května do pražské O2 arény a v sázce bude pochopitelně šampionský pás střední váhy Oktagonu, takže bude zápas na rozdíl od toho prvního z roku 2018 vypsán na 5 kol po 5 minutách. Do té doby se zřejmě dočkáme spousty slovních výměn, Vémola už koneckonců začal, když pro isport.cz okomentoval Kinclovo rozhodnutí.

„Dokazuje to, že českému MMA opravdu rozumím a je to přesně to, co jsem od začátku říkal. Já jsem gamechanger pro každého zápasníka a od začátku jsem nepochyboval o tom, že ležím Kinclovi v hlavě natolik, že prostě radši půjde se mnou,“ prohlásil Karlos a dodal, že se podle něj nejedná o dobrý krok. „Dělá to samý chybný rozhodnutí, jako udělal před čtyřmi lety. Podle mě měl tehdy skvěle našlápnuto v sedmdesát sedmičce, mohl to být další český účastník v UFC. Ale tím, jak jsem ho porazil a potom udělal pár špatných rozhodnutí, tak k jeho podpisu UFC nikdy nedošlo.“

Nezbývá teď tedy, než oběma popřát, aby se v přípravě do jara nijak vážně nezranili a na jeden z nejočekávanějších zápasů na domácí scéně konečně došlo.

Zdroje:  isport.cz , Instagram Patrik Kincl

Nejnovější články