Spolumajitel Oktagonu vysvětlil, proč by měl Patrik Kincl odmítnout potenciální nabídku z UFC

Spolumajitel Oktagonu vysvětlil, proč by měl Patrik Kincl odmítnout potenciální nabídku z UFC Šampion střední váhy | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Šampioni Oktagonu mohou na konkurenční organizace působit velmi lákavým dojmem, podle Pala Nerudy by si ale měli dobře rozmyslet, zda kývnou na žhavou nabídku, byť by přišla třeba ze strany UFC.

Minulý rok byl pro Patrika Kincla velmi plodný. V prvním zápase pod Oktagonem sebral pás šampiona, pozici následně také úspěšně obhájil. Akorát ona očekávaná odveta s Karlosem Vémolou nedopadla. Letos ale "Inspektora" čekají další velké věci, ať už se rozhodne počkat na "Terminátora", nebo zkusí projít pyramidou Tipsport Gamechanger. A kdo ví, třeba dopadne i zápas v UFC. Palo Neruda si ale myslí, že už by měl na zámořskou ligu zapomenout.

“UFC by možná ani pro Patrika nebyla úplně nejlepší volba, jakkoli to může znít šíleně,” řekl v pořadu Podcast Inspiro Jakuba Stejskala. Spolumajitel Oktagonu zmínil hned několik důvodů, proč by Kincl měl možnou nabídku z UFC zvážit. V první řadě jde o úroveň tamních bojovníků. Neruda zapochyboval, že by se mohl rovnat se špičkou divize. “Patrik už by asi nešel o titul, myslím si, že to je trochu nereálné.” A když tedy zřejmě nedosáhne na nejvyšší mety v UFC, pak byl měl podle promotéra zůstat v Oktagonu, protože tam mu může konkurovat jen málokdo.

Dalším důvodem jsou peníze. Jako jeden z nejlepších bojovníků Oktagonu si podle Nerudy může přijít na mnohem zajímavější peníze, než kdyby byl v pozici průměrného zápasníka v UFC. Patrika označil jako zajímavou osobnost, která má potenciál pro marketingové aktivity, což se pochopitelně promítá do celkové částky, jakou si bojovník může vydělat. “S Oktagonem přichází sponzoři, popularita, všechno, z čeho člověk může žít i poté, co skončí. Kdežto v UFC, kde se bude plácat někde pod nejlepší desítkou, je to průměr. Od té doby, co Jirka Procházka posunul laťku takhle vysoko, už to v Čechách ani tolik neznamená (smích).”

Neruda je přesvědčen, že domácí publikum už UFC nevnímá tak, jako před několika lety. “Když se před pěti lety někdo dostal do UFC, tak to byla obrovská událost. A bylo jedno, jestli tam prohrává, na jakém je místě [v žebříčku], to bylo úplně jedno, prostě byl v UFC.” Od té doby se ale podle něj hodně změnilo, jelikož Česká republika má nyní v prestižní zámořské organizaci hned několik zástupců. Už tedy nejde o nic neobvyklého.

Také Palo Neruda a Ondřej Novotný už dnes vnímají zámořskou konkurenci trochu jinak. Před lety jim přišlo normální, že jejich bojovníci odchází za velkou louži, kde se chtěli měřit s těmi nejlepšími, takže jim nechtěli házet klacky pod nohy. Nyní je ale situace trochu odlišná. “Dnes je to jiné hlavně kvůli tomu, a to myslím upřímně, že tomu bojovníkovi můžeme nabídnout víc z hlediska popularity, sponzorů, plných arén, podpory od fanoušků… Ti dobří si u nás opravdu mohou jednak víc vydělat, v součtu s těmi partnery, a jednak z toho mohou žít.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Patrik Kincl (@patrik_kincl)

Znovu použil jako příklad Patrika Kincla, který by podle něj získanou popularitu mohl využít třeba při otevření vlastní tělocvičny. “Inspektor” ostatně nedávno naznačil, že by se tímto směrem eventuálně mohl časem vydat. “Může se stát uznávanou autoritou, co má vlastní gym, každý ho pozná, budou ho volat na besedy, semináře a tak dále. A to právě proto, že u nás působil dlouho, stal se šampionem, byl velké jméno a zarezonoval.”

Patrik Kincl se koncem minulého roku nechal slyšet, že je s UFC v kontaktu, není tedy vyloučeno, že se v americké organizaci představí. Jak ale sám vysvětlil, už se na tuto možnost nijak neupíná. V následujících dnech bychom se také měli dozvědět, jak to vypadá s jeho účastí v projektu Tipsport Gamechanger.

Zdroje:  Podcast Inspiro Jakuba Stejskala - YouTube

Nejnovější články