Na slovenské straně turnaje Underground skončily pouze dva zápasy před limitem, Pirát a jeho trenér brali vítězství na body

Na slovenské straně turnaje Underground skončily pouze dva zápasy před limitem, Pirát a jeho trenér brali vítězství na body zdroj: Oktagon MMA FB

Slovenská strana se sice odehrála v Praze, ale měla úplně jiný průběh než první kolo minulý týden, tentokrát dominovali spíše MMA bojovníci.

Nikolas Krivák – Jacob Mikula (70 kg)

Úvodní zápas se neustále stupňoval a vyvrcholil v posledním kole, do kterého oba vlétli ve velkém tempu. O vítězství se bojovalo do poslední sekundy, ale i tak zůstaly misky vah vyrovnané a následovalo extra round o všechno, vůbec první v rámci projektu Underground. Jelikož jde o turnaj, nemůže totiž zápas skončit remízou. Bylo vidět, že ani jeden z borců s nastavením nepočítal a nenechával si v záloze síly navíc. A tak se prodloužení neslo v pomalejším duchu než předešlé kolo. Nakonec se po něm  radoval svěřenec Vlado Moravčíka Nikolas Krivák.

Vítěz – Krivák na body

První zápas rozhodli až EXTRA ROUND, kdy na body zvítězil Krivak!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Lukáš Eliáš – Adrian Bartl (90 kg)

Boxer a začínající MMA bojovník proti zkušenému thaiboxerovi, na jehož straně byla také velká výšková převaha. Bartl držel boj na dlouhou vzdálenost a zkoušel naskočená kolena, krásně trefil také loktem. Eliášovi se ale povedly 2 takedowny, takže první kolo šlo pravděpodobně za ním. Stejná taktika mu vycházela i ve druhém kole, podařilo se mu navíc tvrdě trefit a poslal Bartla do počítání. Ten pak do konce kola přežil jen s potížemi, v posledním kole už tedy mohl vyhrát jedině KO, ale na to už mu nezbývaly síly.

Vítěz – Eliáš na body

Skvělý výkon "TONGPO" ŽIVÉ na www.oktagon.tv

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Michal Zátorský - Tomáš Drábik (70 kg)

Zkušený boxer versus zkušený thaiboxer, tady se takedowny moc neočekávaly. Zátorský hrozil knockoutem skoro každým úderem, ale Drábik si držel dvojitý kryt, většinu úderů do něj pochytal a dobře kopal. V druhém kole ho ale Zátorský trefil zadní rukou a na zemi ho chtěl v zápalu boje dobít, což pravidla Undergroundu neumožňují. Rozhodčí tedy napomínal Zátorského a zapomenul Drábika počítat. Kromě tvrdých kombinací ale Zátorský bodoval překvapivě také takedowny. V posledním kole v dominanci pokračoval a soupeře už do počítání poslal. Svým výkonem potvrdil, že je poprávu považován za velkého favorita ve váze do 70 kg a může určitě brzy zčeřit i vody MMA scény.

Vítěz – Zátorský na body

Michal Zátorský nenechal nic náhodě a vítězí na body!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020


Juraj Tutura - Samuel Daňko (80 kg)


Opět poměřování sil mezi MMA a Muaythai/Kickboxem. A tohle byla od začátku demolice po thajsku.  Tutura sázel tvrdé kopy jeden za druhým, zkoušel lokty, kolenoval Daňka v klinči. Samuel hrozil pouze takedowny, ale ani ty se mu nedařily. Nakonec se za něj ve druhém kole vzdali trenéři a byť se Daňko hodně zlobil, bylo to dobré rozhodnutí, které ho ušetřilo zbytečného bití.

Vítěz - Tutura vzdáním

TOTÁLNÍ DOMINANCE v podání Juraje Tutury!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020


Denis Farkaš - Samuel Liška (80 kg)

Denis je v poslední době často vidět. V MMA ho bohužel soupeři ničí na zemi, ale pravidla Undergroundu mu měly hrát do karet a od začátku patřil mezi velké favority. První kolo bylo ale celkem vyrovnané, Liška si držel ruce vysoko a byl hodně opatrný, Farkaš měl oproti tomu ruce spuštěné u pasu a skvěle kopal z dálky. Ve druhém kole byl ale pomalejší a po většinu času čekal, co Liška udělá a následně tvrdě kontroval. To mu u bodových rozhodčích nakonec přineslo jasné vítězství na body. Po vítězství přiznal, že měl z tréninků bolavou nohu a nechtěl se v pyramidě zničit hned v prvním kole, a tak to vzal raději volnějším tempem.

Vítěz - Farkaš na body

Denis Farkaš ulovil jednomyslné vítězství na body!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020


Marco Novák - Roman Paulus (70 kg)

První kolo bylo hodně v pohybu. Novák je aktivnější, ale nic zásadního netrefil. V druhém kole zařadil vyšší rychlostní stupeň a kolo šlo jasně za ním. Ve třetím však začal trefovat také Paulus a pár sekund před koncem kola se mu povedl i takedown, ani to už mu však extra round nezajistilo.

Vítěz - Novák na body

Marco Novák potvrdil své kvality a vítězstvím na body postupuje do semifinále!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Vlasto Čepo - Patrik Jevický (90 kg)

Souboj dvou bratislavských gymů. Zatímco Jevický vzal zápas na poslední chvíli, Čepo byl od začátku považován za favorita turnaje. Jevický to zkusil přes tvrdé kopy na hlavu, ale ty často zasvištěly pouze vzduchem. A pak se oba borci splašily a šli do toho úplně bezhlavě. Přesnější v plaveckém závodě v kraulu byl nakonec Čepo. Jevický sice dokázal vstát, ale během pár sekund byl opět na podlaze. 3 počítání v jednom kole a konec zápasu. 

Vítěz - Čepo TKO

Tak tohle byla BOMBA !! V prvním kole po šíleně přestřelce vítězí Vlasto Čepo!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Denis Tripšanský - Leonard Spišský (70 kg)

Tripšanského si spousta fanoušků pamatuje kvůli smolné prohře s Tomášem Le Sym, kdy celý zápas vyhrával, ale nakonec dostal KO highkickem. I tady měl celé první kolo mírně navrch, držel Spišského zády ke kleci a bodoval tvrdými kopy. Ve druhém kole si začal věřit natolik, že zkoušel i méně vídané techniky. Naskočený frontkick sice minul, ale superman punchem poslal Spišského do počítání. V posledním kole sice Leonard zkusil zvýšit aktivitu a zvrátit průběh zápasu, ale Denis si vítězství pohlídal několika úspěšnými takedowny.

Vítěz - Tripšanský na body 

Skvelý výkon Denise Tripšanského a postup do semifinále!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Ronald Paradaiser - Roman Kratochvíla (80 kg)

Známý slovenský MMA talent "Létající Rony" proti úspěšnému kickboxerovi Kratochvílovi. Paradaiser předváděl skvělý pohyb, byl rychlý na nohou a krom toho, že byl lepší v postoji, povedl se mu také takedown, takže začátek zápasu jasně ovládl. A stejně probíhalo i kolo druhé, Kratochvíla se vůbec nedokázal dostat do zápasu. Do třetího kola ale vlétl ve velkém tempu, protože věděl, že urvat výhru už může jedině knockoutem. Rony však ukázal svou extra třídu a bral soupeři tolik potřebný čas i prostor neustálými takedowny. Velmi pěkný výkon a Paradaiser ukázal, že bude ve své váze velkým favoritem na celkové vítězství.

Vítěz - Paradaiser na body

RONY ukázal, zač je toho MMA...

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Erik Tlkanec - Patrik Křižan (90 kg)

Další zápas, kde se čekalo, že to na body nedopadne. Zkušený boxer Tlkanec byl jasným favoritem, ale bilance Křižana v K-1 a počet zápasů ukončených KO byly předzvěstí ohňostroje. A přesně ten jsme také sledovali. Tlkanec ukazoval fenomenální box, ale Křižan občas trefoval tvrdé lowkicky, které mohly v dalších kolech nadělat spoustu neplechy. To ale nechtěl Erik dopustit a snažil se soupeře ukončit před limitem. To se mu taky povedlo a Křižana svými údery na několikrát doslova rozebral.

Vítěz - Tlkanec TKO

Nasaďte šampionovi z boxu MMA rukavice a přijde něco, jako předvedl skvělý Erik TLKANEC!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020


Samuel Krištofič - Jakub Benko (90 kg)

Hlavní předzápas večera a konečně také porovnání MMA a Muaythai na vysoké úrovni. Špičkový thaiboxer Benko versus dobře známý Pirát, který čeří vody smíšených bojových umění. Tvrdé kopy od vytáhlého Benka rezonovali prostorem, Pirát ale využíval takedowny, se kterými si jeho soupeř absolutně nevěděl rady. Bohužel po jednom z nich chtěl Pirát instinktivně dobít soupeře na zemi, za což mu byl stržen bod. Ten si ale vzal zpět za 3 úspěšné takedowny, které jeho sok ani nijak zvlášť nebránil. V postoji měl sice Benko jasně navrch a Pirátovi navíc rychle ubývala fyzička, ale ukázal velkou míru "vyčůranosti", když záměrně na zemi zdržoval a při vstávání se ještě kolenem opřel o soupeře, aby mu vzal trochu sil. Chytře zvolená strategie, která přinesla ovoce. Krištofič však vypadal hodně dobitě, tak uvidíme, jestli zvládne nastoupit za dva týdny do druhého kola.

Vítěz - Pirát na body

Doslova "pirátské" vítězství a úspešný návrat PIRÁTA s postupem do semifinále!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

 

Marek Bartl - Kamil Cibinski (80 kg)

Další bratislavské derby a také zápas generací. Vyrovnané první kolo pro sebe naskočeným kolenem získal jasně Cibinski. A byl lepší také v kole druhém, kdy získával víc především v častých přestřelkách. V poslední části zápasu už mu sice došly síly, ale Bartl nedokázal vyvinout potřebný tlak, aby ho ukončil. Kamil navíc zkušeně využíval stejnou taktiku jako Pirát, při zvedání ze země vychytrale zdržoval a ubíral Bartlovi cenné vteřiny. Ten tedy nedokázal bodový výsledek změnit a Cibinski jasně vyhrál.

Vítěz - Cibinski na body

Hlavní zápas OKTAGON UNDERGROUND #2 ovládl na body Kamil Cibinski!

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Sobota 23. května 2020

Nejnovější články