Omarov veze pro Česko bronz z mistrovství Evropy. Slavit se moc nebude, cílem je olympiáda

Omarov veze pro Česko bronz z mistrovství Evropy. Slavit se moc nebude, cílem je olympiáda Artur Omarov se stříbrnou medailí z mistrovství Evropy (2023) | zdroj: FOTO: Se svolením Svazu zápasu České republiky

Mistrovství Evropy se zúčastnil už počtrnácté, na letošní ročník ale dlouholetý český reprezentant Artur Omarov určitě nezapomene, vybojoval totiž svůj nejlepší výsledek a domů si ze Záhřebu odváží bronzovou medaili.

Tři vítězství, jedna porážka, taková je bilance Artura Omarova z letošního mistrovství Evropy. Díky losu naskočil rovnou do druhého kola turnaje, z něhož prošel přes reprezentanta Ázerbajdžánu vítězstvím 2:1 na body do čtvrtfinále. Tam pak narazil na loňského bronzového medailistu Vladena Kozliuka z Ukrajiny, i toho ale dokázal 3:1 porazit.

V semifinále však na Omarova čekal Artur Aleksanyan. Arménec je stříbrným medailistou z olympijských her v Tokiu a zlatým z OH v Brazílii, čtyřikrát vyhrál mistrovství světa a ani z ME samozřejmě domů nejezdí s prázdnou. Českého reprezentanta porazil už v roce 2017 a ani tentokrát nezaváhal a zvítězil jasně 0:9 na body. Formu pak potvrdil i ve finále a také letos skončil na nejvyšším stupínku.

V boji o bronz čekal Omarova Gruzínec Kobliashvili, který už má ve sbírce několik medailí z předešlých let. Vyrovnaný taktický zápas skončil 1:1 a o vítězství pro českého reprezentanta rozhodly až pomocné body. "Oba jsme věděli, že máme dobrou obranu v parteru a paradoxně jsme oba chtěli jít první dolů a měli jsme to takhle postavený. Takže takticky bylo toto utkání z mé strany zvládnuté na výbornou, ale vizuálně to nevypadalo až tak dobře, jak by mělo,“ řekl Artur bezprostředně po zisku cenné medaile.

Cíle jsou ale samozřejmě vyšší. „Jsem za tento bronz strašně rád. Pro zápas je to důležitá medaile z Evropy a tohle je takový ten malinký krůček k vysněné olympiádě. Přišlo to vhod, přišlo to včas a teď to musíme ladit ještě na svět" přiznal své ambice a dodal, že kvůli tomu ani neplánuje žádné bujaré oslavy.

 

Zdroje:  Svaz zápasu České republiky

Nejnovější články