Růžový panter čelí negativním komentářům. Už to není jako dřív, okomentoval podporu ze strany fanoušků

Růžový panter čelí negativním komentářům. Už to není jako dřív, okomentoval podporu ze strany fanoušků Davida Kozmu po první prohře litoval i promotér Ondřej Novotný | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

David Kozma dlouhé roky kraloval welterové divizi, titul šampiona mu ale nedávno vyfoukl Kaik Brito. A to se odrazilo také v reakcích fanoušků.

Hned po úvodním kole pyramidy Tipsport Gamechanger si bojovníci mohli vybrat svého dalšího soupeře, David Kozma si však vylosoval nejvyšší číslo, takže toto privilegium neměl. Zbyl na něj tedy Alex Lohoré. A jak sám přiznal, raději by si vybral jiného bojovníka. “Říkal jsem si, že když budu mít možnost, vezmu si Jungwirtha, ze všech mi přišel nejsnazší. A já chci v pyramidě postoupit co nejdál, tak bych si vzal nejsnazšího,” řekl v posledním videu z vlastní produkce. Lohoré je dle jeho odhadu o něco tvrdší oříšek, s tím si ale musí poradit. “Pokud chci vyhrát pyramidu, musím porazit kohokoliv.”

Francouzský bouřlivák se už v Oktagonu předvedl několikrát, Kozma tedy moc dobře ví, co od něj může očekávat. “Je to prostě tvrdý borec, víme, že má ránu. Nemůžu ho nechat, aby mě trefil,” vysvětlil, přičemž zavzpomínal na Matúše Juráčka, jenž doplatil na jeho pravačku. “Ale věřím, že mě neohrozí.”

“Růžový panter” měl v prvním zápase s Łukaszem Siwiecem velké štěstí, šampion organizace Babilon MMA totiž předvedl velmi sympatický výkon. Při vyhlašování výsledku si Kozma do poslední vteřiny nemohl být jistý, že postoupí, rozhodčí ale nakonec rozhodli v jeho prospěch. Poděkovat mohl fanouškům, kteří ho v ostravské hale hnali kupředu.

Další část turnaje se ovšem odehraje v Praze. “V O2 areně už jsem dlouho nezápasil, ale nevadí mi to. V Praze jsem doma, bude to zase pohodlnější, protože nebudu muset nikam jezdit.” Kozma očekává, že ho diváci jako domácího zápasníka podpoří. “Budu zápasit s Lohorém v Česku, takže by mi Češi měli fandit.”

Jak ale sám přiznal, s fanoušky už to není tak slavné. V úložném prostoru své postele sice skladuje šest opasků pro šampiona Oktagonu, z trůnu ho však sesadil Kaik Brito. Negativní komentáře se tedy objevují v mnohem větší míře. “Už to není, co to bývalo,” postěžoval si. “Od prohry s Britem a po špatném zápasu se Siwiecem jsem si přečetl nějaké hejty, takže už to není jako dřív.” Kozma si na život bez titulu musel trochu zvykat, je ale přesvědčen, že si ke svým fanouškům znovu najde cestu. “Já věřím, že si vás znovu všechny získám!”

Na titulovou šanci si nicméně bude muset počkat. “Teď to vůbec neřeším. Soustředím se na Gamechanger, na Lohorého, co bude s Britem a titulem, to fakt nevím. Vůbec jsem to neřešil. Slyšel jsem, že když nedopadne zápas Vémola vs. Kincl, tak se na to Kincl vykašle a půjde pro titul do welteru, ale nevím. Uvidíme, jak to Oktagon všechno přichystá a vymyslí.”

Zdroje:  David Kozma - YouTube

Nejnovější články