Kozma musel po zápase na kontrolu do nemocnice, práce rozhodčího budí kontroverze

Kozma musel po zápase na kontrolu do nemocnice, práce rozhodčího budí kontroverze Davida Kozmu po první prohře litoval i promotér Ondřej Novotný | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Zasáhl rozhodčí příliš pozdě nebo snad brzy? Po souboji mezi Davidem Kozmou a Kaikem Britem se řeší hlavně výkon Jana Voborníka.

Hlavní zápas sobotního turnaje přinesl nervy drásající podívanou, a to především pro fanoušky dnes již bývalého šampiona Davida Kozmy. Brazilec Kaik Brito jej totiž vůbec nešetřil, “Růžový panter” vyfasoval nespočet devastujících úderů, které ve třetím kole rozhodly o novém králi welterové váhy.

Zklamaní fanoušci se tedy po právu obávali, zda bude Kozma v pořádku. K situaci se vyjádřil rovnou na pozápasové tiskové konferenci. “Zdravotně se cítím v pohodě, ještě se trochu motám, ale nejvíc mě trápí ten pocit z prohry. Jsem prostě smutný, že jsem prohrál, že už nejsem šampion. Že mám rozbitý nos a ksicht, to je vedlejší, to mě nezajímá,” řekl s tím, že hodlá udělat vše pro to, aby se znovu posadil na trůn welterové divize.

Vzápětí prozradil, že o sobě věděl až do poslední vteřiny zápasu, zároveň ale chápe, že rozhodčí zápas ukončil, byť by si přál, aby zakročil později. Také vyšlo najevo, že byl s Janem Voborníkem domluvený, aby mu v případě nouze dal více času. “Před každým zápasem mu říkám, ať tam neskáče moc brzo, ale asi to moc brzo nebylo, říkal mi to i tým. Takže já jsem s tím úplně v pohodě, asi to udělal tak, jak měl.”

Zatímco Kozma přemýšlel, zda ukončení náhodou nepřišlo příliš brzy, diváci si pokládali zcela opačnou otázku. Neměl rozhodčí přerušit zápas mnohem dřív než ve třetím kole? K situaci se vyjádřil třeba Samuel Krištofič, který na vlastní kůži pocítil, čeho je Kozma schopen.

“Myslel jsem si, že zapomněl na to, že to může ukončit,” řekl na konto Voborníka. “Bylo to velké hazardování s jeho zdravím. Pokud by byl zápas ukončen ve druhém, možná i v prvním kole, tak by nikdo nic neřekl,” zhodnotil situaci s tím, že už to s Růžovým panterem vypadalo opravdu špatně. Zároveň ale chápe, proč rozhodčí tak dlouho vyčkával.

“Voborníka umím pochopit. Všichni víme, co všechno už David Kozma dokázal ve své kariéře přežít, co dokázal otočit, jak dlouho byl na trůnu, takže mu to nechtěl vzít špatným rozhodnutím a nechal ho v tom trochu déle. Nemyslím si, že je to něco, za co bych chtěl Voborníka ukamenovat.”

Spolumajitel Oktagonu Palo Neruda je přesvědčen, že se rozhodčí zachoval správně. “Myslím si, že ukončení bylo dobré. Je to zápas o titul šampiona, tam se to vždycky nechává o něco déle,” vysvětlil. “Bránil se, byl stále aktivní, takže si myslím, že to bylo správné rozhodnutí neskočit tam a nechat to jít.”

Svůj pohled samozřejmě nabídl také jeho parťák Ondřej Novotný. “Zavzpomínali jsme si na staré časy. Když se budeš dívat na zápasy z doby před pěti, šesti lety ze všech organizací, tak to byl standard. Dneska se to posunulo,” prohlásil, ale zároveň připomněl, že Kozma všechny rozhodčí prosí, aby mu v těžkých chvílích dali trochu víc času.

“Honzu Voborníka samozřejmě bude pár lidí kritizovat za pozdní ukončení, někdo zase za brzké, ale v rámci Kozmy a v rámci toho, co chce a dovede, je to vzpomínka na staré časy šílenců a zvratů. Za mě je to vlastně asi OK.” Novotný dodal, že zápas mohl být ukončen klidně čtyřikrát, Kozmovi se ale naštěstí nic nestalo, takže by celou záležitost nechal na “akademickou diskuzi”.

Ke zdravotnímu stavu bývalého šampiona se následně vrátil v příspěvku na Instagramu. “CT ukázalo, že je v pořádku, má 'jen' povrchová zranění.” Zdá se tedy, že Kozmovi nic nebrání v účasti v projektu Tipsport Gamechanger, který shodou okolností odstartuje 4. března opět v Ostravě. Odhodlání mu rozhodně nechybí. “Pyramidu budu chtít vyhrát. Udělám pro to všechno, půjdu do maxima a těším se na to.”

Zdroje:  Ondřej Novotný Instagram , Oktagon MMA - YouTube , Oktagon MMA - Instagram

Nejnovější články