PML dnes korunuje prvního šampiona a v ringu uvidíme i Moniku Chochlíkovou

PML dnes korunuje prvního šampiona a v ringu uvidíme i Moniku Chochlíkovou Melvin Mané vs. Ivan Bartek si to rozdají o titul prvního šampiona PML | zdroj: FOTO: PML - Professional Muaythai League

Organizace Professional Muaythai League přinese již tuto sobotu 11. června svůj třetí turnaj. A že se bude na co dívat, z hlavního zápasu vzejde první šampion, v ringu uvidíme i Moniku Chochlíkovou.

Po Trenčíně a Žilině se organizace PML chystá vstoupit také do Česka. Do Brna si na tuto sobotu promotéři přichystali 11 zápasů podle pravidel thajského boxu. Publikum rozehřejí začínající bojovníci Marchesini a Šlesárik ve váze do 70 kg. Po nich do ringu nastoupí dvě sympatické slečny, které se dobře znají ze společných tréninků a tak trochu klamou tělem, protože v ringu do toho umí vlétnout. "Tentokrát si místo na kávičku odskočíme do ringu," říká k zápasu s nadsázkou Marcela Šafránová z Muaythai Olomouc. Ta naposledy na domácí půdě neustálým tlakem totálně přejela zkušenou Rakušanku Ninu Scheucher a jasně ukázala, že míří hodně vysoko. Veronika Matzeková z pražského X-gymu, která mezi profesionálky přestoupila teprve nedávno, má před sebou pořádnou výzvu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený PML (@pml_mt)

Zajímavý bude i další zápas z prelims části - souboj dvou ortodoxních thaiboxerů Richarda Fleischera (Jetsaam gym Brno) a Jiřího Páva (X-gym Praha), kteří se už v ringu PML ukázali. V tomhle zápase rozhodně nebude nouze o lokty, kolena do hlavy a klinče.

Viktorii Bulínové sice před pár dny nevyšel úvodní zápas na mistrovství světa, o to hladovější ale jistě bude, aby se opět vrátila na vítěznou vlnu. Proti bude Adriana Vrbová, dvojnásobná mistryně Slovenska v thajském boxu. Tohle bude dívčí válka v ringu!

I Tomík Nguyen reprezentoval Česko na MS v Abú Dhabí, kde skončil před branou semifinále. V Brně ho rovněž nečeká nic snadného, postaví se totiž Leo Borákovi, "učni" Milana Paleše z žilinského Diamond gymu, který se u nás do širšího povědomí zapsal především díky show UPC: Cesta bojovníka, kde ho až v semifinále zastavil pozdější vítěz Matěj Trčka. Slovenský bojovník vyniká tvrdými boxerskými kombinacemi, Nguyen by měl mít širší arzenál thajských technik - klinče, lokty, kolena. Uvidíme, kdo si prosadí svou.

Původně se měl představit také český reprezentant Ondřej Malina (Aplik Muaythai), který ale bohužel na MS inkasoval tvrdé KO, a tak jeho souboj s Janem Blažkem nahradí ostřílený veterán domácí scény Honza Holec (X-gym Praha) s mladíkem Benjaminem Dolnákem (Hanuman gym Hlohovec), který se výzev v podobě mnohem zkušenějších soupeřů rozhodně nebojí, z Brna si ale odveze minimálně pořádné zkušenosti a motivaci do dalšího tréninku. 

Znovu se ukáže také Jiří Juříček z Jetsaam gymu, který na minulém PML soupeře rozkopal lowkicky. Tentokrát ho čeká Ivo Crhák z Muaythai Brno. "Je to zápas o to, kde ten gym je lepší. Což u nás samozřejmě je lepší," říká k brněnskému derby a vzkazuje, že na lowkick určitě neprohraje.

Souboj generací uvidíme v duelu mezi Denisem Farkašem (SFG Trnava) a Jiřím Jarošem (Hron gym & Gauny team). "On je taková stará škola, bych řekl. Teď když trénuje u Hrona, tak to bude taková holandská stará škola. Takže vždy, když kombinaci zavře lowkickem, tak já mu dám tvrdou ruku nebo loket," předvídá mladý slovenský dravec. 43letý bojovník s přezdívkou "Sněhulák" ale kontruje: "Mladá krev, půjde dopředu, takže su rád, že se s ním poštípu a fakt se na to těším. Jak říká stará škola, ale stará škola nerezaví. Některý věci jsou osvědčený a prostě fungujou. Já si pojedu to svoje a půjdu za vítězstvím, v žádným případě nebudu čekat, až mě nějak smete. Když to tak vezmu třeba v horizontu posledních 5 let, tak vždycky jsem měl kluky o 20 let mladší. Tím se vůbec netrápím."

Hlavní předzápas obstará královna domácí postojářské scény Monika "Volcano" Chochlíková z Victory gym Trenčín. Sehnat pro ni soupeřku prý nebylo vůbec snadné, 9 jich odmítlo. Vhozenou rukavici nakonec přijala Juliette Lacroix. Půjde o odvetu finále mistrovství evropy asociace IFMA z roku 2018, v němž slovenská bojovnice zvítězila na body. Očekává se ale, že Francouzka svou kůži nedá zadarmo a odveta bude probíhat ve vysokém agresivním tempu.

Vrchol večera pak obstará bitva o historicky prvního šampiona PML. Do ní se skrz 4člennou pyramidu probojovali Melvin Mané (Lanna gym Praha) a Ivan Bartek (Cerberos gym Nové Mesto nad Váhom). První jmenovaný letos seká zápasy jak Baťa cvičky. Naposledy se objevil na turnaji Oktagonu v O2 aréně, kde velmi rychle knockoutoval Adama Kosuta. Jeho divoký a těžce čitelný styl dělá většině soupeřů problémy, není tedy divu, že bude favoritem. Barteka, který doma na Slovensku pracuje jako policista, ale určitě není radno podceňovat. Zápasí už velmi dlouho a prošel mnoha těžkými bitvami, v rukách má navíc pořádné rány. 

Turnaj PML 3 startuje v sobotu od 18:00 v Zoner Bobyhall, přímý přenos bude možné sledovat také na platformě OKTAGON.tv. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený PML (@pml_mt)

Zdroje:  PML - Professional Muay Thai league

Nejnovější články