Šampion Oktagonu Michal Martínek odletěl zkusit štěstí do USA, co ho tam čeká?

Šampion Oktagonu Michal Martínek odletěl zkusit štěstí do USA, co ho tam čeká? zdroj: Profimedia

Jediná fotka na sociálních sítích způsobila mezi fanoušky pořádný povyk. Martínek totiž konkrétní cíl své cesty do Las Vegas neprozradil.

Michal „Blackbeard“ Martínek není ve světě neznámé jméno. O tom svědčí i jeho pozvánka do televizní show Dana White´s Contender Series, ve které šéf UFC vybírá nové bojovníky do nejprestižnější MMA organizace světa. Taková příležitost ale dokáže rozhodit i pořádné tvrďáky, o čemž se přesvědčil také český těžkotonážník. Sám poté v rozhovorech přiznal, že boj prohrál především ve své hlavě.

Po takřka půlroční pauze se mu však podařil velkolepý návrat na scénu. Ačkoliv byl v zápase s Viktorem Peštou jasným outsiderem, dokázal si s ním poradit hned v prvním kole, když ho několikrát skvěle zasáhl ze zadní ruky.

Dnes Martínek překvapil všechny fanoušky, když z ničeho nic sdílel fotku z letiště. Má zamířeno do Las Vegas, kde shodou okolností právě vrcholí přípravy na víkendové UFC 246. To svádí k myšlence, že by třeba mohl do některého zápasu zaskočit jako náhradník. Na celé kartě je ale pouze jediný souboj těžkých vah – Aleksei Oleinik vs Maurice Greene a to by bylo na start v UFC možná velké sousto.

Pod fotku napsal:

"Ahoj vsem, takze #herewegoagain neboli #roundnumber2 znovu cesta do USA. Jsem stastny a vdecny, ze mam dalsi moznosti a sance. Poctive jsem si to vydrel. Tentokrat Vas nezklamu, my fans a ani svoje sponzory, ale hlavně ne sebe. Moc dekuji za podporu a ze mi pri mne stojite."

Z popisku to sice vypadá, že by mohlo jít také o druhou šanci v reality show šéfa UFC, avšak ta aktuálně neprobíhá. Nabízí se tedy start v nějaké jiné americké organizaci, avšak například druhá nejprestižnější organizace Bellator nemá na galavečer 25. ledna naplánován žádný zápas v těžké váze.

Mohlo by však jít o Professional Fighters League, která má podobně jako mnohé jiné sporty jednotlivé pevně dané sezóny. Poslední skončila v prosinci a vedení prohlásilo, že by rádo obměnilo polovinu zápasníků. Velkým lákadlem PFL je pak finanční odměna milion dolarů pro každého šampiona. A přejít v případě výhry do UFC by taky nemusel být velký problém.

Vítr však může vát i z trochu jiné strany. V Las Vegas se totiž 22. února odehraje očekávaná odveta v boxu mezi Furym a Wilderem a Martínek by možná mohl pomoci Furymu v tréninku. Tahle varianta však příliš nesedí s jeho popiskem fotky.

V redakci už mezi sebou uzavíráme sázky, ale na oficiální vyjádření si zřejmě budeme muset ještě pár dnů počkat.

Nejnovější články