Šampion Viktor Pešta se do odvety s německým "Terminátorem" nehrne, v hledáčku má jiného soupeře

Šampion Viktor Pešta se do odvety s německým "Terminátorem" nehrne, v hledáčku má jiného soupeře Viktor Pešta po boku promotérů Ondřeje Novotného a Pavola Nerudy. | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Čerstvý šampion polotěžké váhy Oktagonu věří, že si titul zaslouží. S odvetou sice nemá problém, údajně by mu ale nic nepřinesla. Obhajobu chce stihnout ještě letos.

V hlavním zápase turnaje Oktagon 28 si Viktor Pešta došel pro titul šampiona polotěžké váhy, když Stephana Pütze rozhodčí kvůli zraněnému nosu nepustil do čtvrtého kola. Tím se samozřejmě spustila lavina spekulací o tom, že byl souboj záměrně ovlivněn ve prospěch českého veterána. I k tomu se Pešta vyjádřil v posledním vysílání na Instagramu.

Hned na úvod zdůraznil, že lékař ošetřující Pütze byl Němec, nedává tedy smysl, že by chtěl Peštovi nadržovat. Zároveň připomněl, že zlomenina nosu byla otevřená, v takovém případě se zápasy zkrátka ukončují. “Samozřejmě jsem takový výsledek nechtěl, to zdůrazňuji. Preferoval bych normální zastavení rozhodčím, nebo alespoň výhru na body. Ale je to prostě něco, s čím vůbec nic neudělám.”

Novopečený šampion polotíhy nicméně nemá žádné výčitky. Hned na tiskové konferenci zmínil své přesvědčení o tom, že všechna tři kola vyhrál. Následně ale uznal, že jedno pravděpodobně patřilo soupeřovi. “Musím přiznat, že to druhé kolo jsem asi prohrál, takže si myslím, že jsem vyhrál dvě kola ze tří,” řekl a dodal, že pokud by se jednalo o tříkolový zápas, odcházel by jako vítěz. S vlastním výkonem je spokojený, byť s trenéry už objevili jisté nedostatky. Ty ale prozradit nechtěl, jelikož je ve hře odveta. “Úplně se té odvetě nebráním, ale na druhou stranu je to něco, z čeho nemám moc co získat. Pokud ho porazím, tak dejme tomu potvrdím, že jsem lepší, ale v žebříčku mě to nikam neposune,” prohlásil. Zároveň mu přijde maličko nefér, že by měl Pütz okamžitě dostat druhou šanci, když šlo o jeho první zápas v Oktagonu. Už to bylo podle Viktora na hraně. Druhým dechem ale dodal, že pokud jiný soupeř nebude a diváci o zápas projeví zájem, na odvetu přistoupí.

Pešta navíc pomýšlí na trochu jiné soupeře. Byl by rád, pokud by dopadla dlouho domlouvaná bitva s Mikhailem Ragozinem, i tady však vidí malý háček. “S Ragozinem bych šel rád, ale zase nevím, jak na tom je. Také měl nějaké zranění, navíc prohrál poslední souboj, takže mu asi nebudou chtít dát zápas o titul.” Sám s prohrou problém nemá, nebývá ale zvykem, že by bojovník dostal titulovou šanci po prohraném zápase. Nabízí se tedy možnost, že by se Ragozin nejprve představil v duelu s někým jiným, což ostatně avizovali i promotéři.

A co na turnaj říkali trenéři, kteří kvůli Peštovi přiletěli ze Spojených států? Ti podle něj byli nadšení. “Moc se jim to líbilo, třeba to, jak to bylo zmáknuté organizačně, co se týče servisu pro zápasníky a jejich trenéry. Já to říkám už dlouho, že po té organizační a technické stránce je Oktagon srovnatelný se světovými organizacemi. A je to pravda, potvrdili mi to. Určitě by sem poslali nějaké další zápasníky,” řekl s tím, že s touto nabídkou zajde za Ondřejem Novotným. Do budoucna bychom tedy mohli potkat i další sportovce ze Sanford MMA.

Šampion odmítl, že by se mohl v dohledné době vrátit do těžké váhy. Jedním z důvodů je možný návrat do UFC, kde by ho mohli díky sérii výher v polotíze vnímat jako “nového bojovníka”. Dalším důvodem je váha, kterou si chce dlouhodobě držet níže, aby do zápasů nemusel tolik shazovat. Pozici krále polotěžké váhy by rád obhájit na konci roku na turnaji Oktagon 30, který se uskuteční v O2 areně, nyní ale plánuje zasloužený odpočinek a návrat do Spojených států.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Viktor Pesta (@viktorpesta)

Fanoušky samozřejmě také zajímá, jak to vypadá s dlouho diskutovaným zápasem s Karlosem Vémolou. Viktor naznačil, že je nyní míč na straně “Terminátora”, který pro to také něco musí udělat. “Vémola mě v tuto chvílí zase tolik nezajímá. Ondra říkal, že až budu mít pás, tak mi ho přijde sebrat. Pokud se mnou chce zápasit, ví, kde mě najde. Stačí, aby zavolal Ondrovi, on určitě ten zápas rád vyřeší. Ale aby mi posílal nějaké vzkazy přes sociální sítě, na to kašlu.”

Zdroje:  Viktor Pešta Instagram

Nejnovější články