“Jen slepý by neviděl, že Karlos není čistý,” rýpe Pešta do Terminátora, nastínil také další možné soupeře

“Jen slepý by neviděl, že Karlos není čistý,” rýpe Pešta do Terminátora, nastínil také další možné soupeře zdroj: Profimedia

Viktor Pešta v živém vysílání odpovídal na dotazy fanoušků. Vyjádřil se k blížícímu se titulové bitvě s Pützem, zároveň si rýpnul i do Vémoly, když naznačil, že užívá nepovolené látky.

Už za dva týdny nás čeká další turnaj pod záštitou organizace Oktagon MMA. O hlavní zápas se tentokrát postará Viktor Pešta, který se chystá na německou jedničku polotěžké váhy –⁠ Viktora Pütze. I k němu řekl pár slov v posledním vysílání na Instagramu.

Jak tedy na mašinu “T-800” nahlíží? “Vnímám ho jako výborného zápasníka, profesionála, jako překážku na cestě za svým vysněným cílem.” Naznačil také, na co si bude muset dát pozor. “Má rychlé a nepříjemné kopy, je důležité si to pohlídat. A kolena, na ně porazil Tyburu v zápase, který prohrával, ale ve třetím kole v klinči trefil dobré koleno, což mu vyhrálo zápas.” Zároveň si všiml, že německý bojovník chodí do zápasů ve výborné kondici. “Kardio je možná jeho nejsilnější stránka.”

V Německu a celé střední Evropě je Pütz považován za jedničku polotěžké váhy, v pěti posledních zápasech bojoval o titul a pokaždé dokázal vyhrát. Navzdory tomu je Pešta u českých sázkařů vnímán jako výrazný favorit. Viktora tato informace trochu překvapila, spíše očekával, že budou kurzy vyrovnané, velkou váhu jim ale nepřikládá.

Necelé dva týdny před zápasem má český bojovník na váze 102 kilogramů, ještě 2 kilogramy by chtěl shodit skrze dietu, zbylých 7 pak hodlá dát na vodě, tak jak se mu to v poslední době osvědčilo. Přípravu absolvoval jako vždy v týmu Sanford MMA na Floridě, v rámci sparingů se mu věnovali Steve Mowry a Linton Vassell, těžké váhy Bellatoru.

Pešta věří, že titulovou bitvu zvládne, už nyní mluví o dalších možných soupeřích. Pütz je dle jeho názoru o něco kvalitnější zápasník než Ragozin, i s ním by ale rád poměřil síly. “Ragozin je v evropském rybníčku špičková polotěžká váha. Teď teda zrovna prohrál, tak nevím, jestli by mu Oktagon dal šanci o titul,” vysvětlil. Sám předpokládá, že by si titulovou šanci musel nejprve zasloužit, ale jako potenciální vyzyvatel ho rozhodně zajímá.

 

A Karlos Vémola? Zaslouží si titulovou bitvu český “Terminátor”? “Nevím, možná ani ne, protože naposledy zápasil v polotěžké s Attilou, od té doby zde nemá žádnou výhru, takže si nemyslím, že by měl jít hned o titul. Ale chápu, že je to tahák. A já bych s ním rád zápasil, takže bych s tím neměl problém.” Během vysílání se k Vémolovi navíc vyjádřil také v souvislosti s možným užíváním nepovolených látek. “Myslím si, že jen slepý by neviděl, že Karlos čistý není. Už jen to, jak se vždycky zraní, ale za měsíc už je zahojený. Myslím si, že je to úplně jasné. Asi dva měsíce před zápasem s Pínem měl snad zlomený obratel nebo něco takového. A najednou byl zahojený. To zkrátka přírodní cestou moc nejde.”

Pokud se Peštovi skutečně podaří skolit německou jedničku, zřejmě se o zápas s ním přihlásí celá řada dalších bojovníků. Podle promotéra Ondřeje Novotného se poslední dobou často ozývá Rafael Xavier, s nímž organizace podepsala novou smlouvu. Promotéři hodlají Brazilce pořádně otestovat v rámci nadcházejícího duelu na nově oznámeném turnaji Oktagon Prime 4, kdo ví, třeba se právě on stane jedním z dalších vyzyvatelů. Ani s tím by Pešta neměl problém. “V momentě, kdy tento zápas vyhraju a budu šampion, tak si prostě nebudu vybírat,” řekl a naznačil, že zkrátka půjde s tím, kdo se v žebříčku objeví na prvním místě. Ve hře je do budoucna samozřejmě také bitva s Milošem Petráškem. S ním by se ale v kleci potkal nerad. “Do toho zápasu by se mi moc nechtělo, protože jsme kamarádi a mám ho rád. Ale pakliže by o ten zápas stál, tak bych do toho šel, ale nerad.”

Pešta během vysílání prohlásil, že se nyní chce soustředit na kariéru v Oktagonu. O žádné jiné organizaci neuvažuje, nešel by ani do KSW, přestože už v minulosti dostal nějaké nabídky. Nechce se mu bojovat ani v Rusku, svůj zrak i nadále upírá spíše za velkou louži, rád by se probojoval zpět do UFC. Jak ale sám dodal, na to bude muset posbírat pár dalších zelených políček s kvalitními soupeři.

Zdroje:  Viktor Pešta Instagram

Nejnovější články