I další turnaje Oktagonu ozdobí titulové bitvy. Na řadě je Viktor Pešta, soupeře už možná našel i Filip Macek

I další turnaje Oktagonu ozdobí titulové bitvy. Na řadě je Viktor Pešta, soupeře už možná našel i Filip Macek Filip Macek věří, že se stane králem bantamové váhy | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

V rámci posledního turnaje byly odtajněny detaily k dalším akcím, které promotéři plánují uskutečnit do konce letošního roku. Za rohem je Oktagon 28, na listopad se pak v Pardubicích plánuje Oktagon Prime 4. Na jaká jména se můžeme těšit?

Turnaj Oktagon 27 se zapsal do historie především díky hlavnímu zápasu celého večera. Vojto Barborík a Ivan Buchinger se postarali o neuvěřitelnou podívanou, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Druhý jmenovaný se navíc stal prvním dvojnásobným šampionem v historii organizace. Na dveře už ale klepou další akce.

Již za dva týdny se uskuteční turnaj Oktagon 28, který taktéž ozdobí titulový zápas. Viktor Pešta se pokusí rozebrat německou mašinu “T-800” –⁠ Stephana Pütze, jenž bojoval o titul v posledních pěti zápasech, přičemž vždy odcházel jako vítěz. Český bojovník ostatně nijak nezastírá, že se jedná o nejnáročnější zápas od přestupu do polotěžké divize. Na turnaji se představí také hvězdy welterové váhy. Nestárnoucí Petr "Monster" Kníže si v souboji o titulovou šanci došlápne na Brazilce Kaika Brita, ten naposledy bleskurychle vyřídil Roberta Bryczeka. Brněnský talent Andrej Kalašnik očekává německý expres v podobě Christiana Jungwirtha, jemuž v posledních dvou zápasech utekla výhra pouze o pár úderů. Při chuti je i Miroslav Brož, “Inkvizitor“ číhá na Emmanuela Dawu, kterého posledně rozkopal Veličkovič.

Ve střední váze se vrátí tvrďák Al Matavao, který naposledy potrápil Samuela Krištofiče. Tentokrát se mu postaví ranař David Hošek. Zpátky do sedla bude chtít naskočit Zdeněk Polívka, s ním se potká někdejší bojovník UFC Eric Spicely. Nesmíme zapomenout ani na Lea Brichtu. Na cestě za titulovou šancí bude muset projít přes Damiena Lapiluse. Matěj Peňáz zase zabojuje o třetí výhru v řadě s Mateuszem Strzelczykem. A pokud se mu podaří zvítězit, už si na něj brousí zuby Vlasto Čepo. Ondřej Novotný již potvrdil, že by se dlouho odkládaný duel měl uskutečnit v prosinci. Peňáz se mezitím také nejspíš vrátí do ringu, na GLORY zabojuje s jedničkou své divize, v případě výhry by pak mohl zaútočit na titul.

Během sobotního turnaje pak byla odtajněna další jména. O první zelené políčko bude bojovat účastník poslední série show Oktagon Výzva –⁠ Vladimír Lengál, proti němu nastoupí Luboš Lesák, který se zase představil v projektu Oktagon Underground a premiéru ve smíšených bojových uměních úspěšně absolvoval na poslední MMAsters League. Počítá se také s neporaženým Jakubem Tichotou, pro něj ale promotéři zatím nesehnali soupeře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Organizátoři se zároveň již nyní chystají na silný závěr letošního roku, kam navíc vměstnali akci Oktagon Prime 4. Spolu s ním se cirkus Oktagon vůbec poprvé podívá do Pardubic, stejně jako v Bratislavě zde obsadí hokejovou halu (Enteria arena). Ondřej Novotný přislíbil, že se galavečer vyrovná klasickým číslovaným turnajům. “Je to Prime 4 jenom proto, že se nám nechtělo přečíslovat turnaj, který je na konci roku, protože 30. 12. máme turnaj Oktagon 30. Tak jsme si říkali, že to nebudeme kazit. Ale úrovní to rozhodně Prime není, je to sakra našlapaný Oktagon, který by jinak měl řadové číslo,” oznámil Ondřej Novotný během pátečního vážení.

Vrcholem turnaje bude opět boj o pás šampiona, na který už dlouho čeká Filip Macek. Situace se však znovu komplikuje, protože Farid Basharat kvůli zranění možná nebude schopen nastoupit. “Pakliže by to nebyl Farid, tak najdeme někoho vhodného, protože Filip Macek má ten zápas slíbený, nemůžeme to stále odkládat,” prohlásil Novotný.

Možné řešení se nabídlo během sobotního turnaje, na němž se poprvé představil dánský “Žralok” Jonas Magard. Filip Macek ho bezprostředně po zápase přišel pozdravit přímo do klece, přičemž se zeptal diváků, zda si Dán zaslouží souboj o titul. Magard nebyl proti, termín chtěl ale nejprve konzultovat se svým týmem. Ondřej Novotný se taktéž tvářil, že by na duel klidně mohlo dojít, na oficiální potvrzení nicméně zřejmě dojde až v následujících týdnech.

Jedním z hlavních taháků celého večera bude i Rafael Xavier, s nímž promotéři podepsali nový kontrakt. “Muž, který neustále vyzývá Viktora Peštu, říká, že porazí i Pütze, Karlose, kohokoliv. Jsme domluveni, že to bude těžký zápas, který ho prověří a možná nasměruje k té titulové šanci,” prozradil Novotný.

Kartu doplní v Oktagonu neporažený Matúš Juráček, Jan Malach, Cornelia Holm a Václav Holota, jejich soupeři budou teprve oznámeni. Lístky jsou v prodeji již nyní, podle Ondřeje Novotného se dají pořídit za férové ceny. “Nastavili jsme ceny lístků tak, aby to bylo dostupné úplně pro každého, abychom měli plno, chystáme i nějaké překvapení.”

Zdroje:  Oktagon MMA

Nejnovější články