Tichota pomstil své parťáky a polského soupeře zdemoloval ve třech kolech

Tichota pomstil své parťáky a polského soupeře zdemoloval ve třech kolech Jakub Tichota krátce po výhře na turnaji Oktagon 28 | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Pro mladého českého bojovníka nebyla jiná možnost než vyhrát, což také udělal a silnému soupeři dominoval od začátku do konce.  

Velký talent české scény MMA Jakub Tichota se na Oktagonu 30 střetl s polským bojovníkem Dawidem Karetou a znovu ukázal dominantní výkon.

Zápas s Karetou nebyl obyčejným duelem, ale měl osobní příchuť. Polský borec totiž tento rok porazil už dva bojovníky z Tichotova domovského Reinders gymu – na jaře vyhrál nad Tadeášem Růžičkou a v červenci na Štvanici přejel favorizovaného Petera Gabala. Český talent tak měl co oplácet a jak sám před zápasem řekl, nic jiného než vítězství pro něj neexistuje.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Podle toho taky Tichota vlétl do zápasu. Hned ze začátku dostal Karetu pod tlak, ale polský bojovník se nebál chodit do protiútoku. Po chvíli se zápas zvrhl v sérii agresivních přestřelek, kde se oba borci ostře trefovali. Tichota v jednu chvíli sejmul Poláka tvrdým pravým hákem a zároveň jej vzal na zem. Tam se mu sice nepodařilo udělat Karetovi moc škody, ale potvrdil svou dominanci a první kolo šlo za ním.

I druhé kolo bylo v režii českého talentu. Oba borci šli nejdříve do několika přestřelek a poté se Tichota krásně potopil pro double leg a vzal polského soupeře na zem. Tam mu nasadil D’Arce choke, ale Kareta ukázal srdce bojovníka a nenechal se ukončit. Český borec zkušeně vyhodnotil, že než aby si unavil ruce, raději škrcení pustil a pokračoval v demolici z horní pozice.

Ve třetím kole bylo Dawidu Karetovi jasné, že pokud chce vyhrát, musí Tichotu ukončit. Začal tedy naskočeným kolenem a několika dobrými háky, kterými Tichotu trefil. Ten mu odpověděl vlastními údery, avšak tentokrát už se s Polákem nechtěl pouštět do větších přestřelek, a tak se pokusil o single leg a natlačil jej na klec. Polák vzdoroval, ale Tichota jej přece jen dostal na zem, kde jej po chvíli chytil do anaconda choku. Ani tentokrát Polák neodplácal a Jakub tak pokračoval v dominanci z horní pozice. Půl minuty před koncem kola vylezl Tichota ve stoje na Karetova záda a snažil se jej znovu uškrtit. Polák s ním skočil na zem, ale českého bojovníka se nezbavil. Do konce kola už však zbývalo jen několik sekund, takže šel zápas k bodovým rozhodčím. Ti tentokrát neměli moc těžkou práci a Jakub Tichota si připsal své čtvrté vítězství v kariéře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

V pozápasovém rozhovoru Tichota vyzval slovenského borce Romana Pauluse, a poté si řekl o titulový zápas s šampionem pérové váhy Ivanem Buchingerem: „Ukážu v dubnu Paulusovi, že není na mé úrovni a ukončím toho kuchaře z Lidlu... Pak na podzim pošlu Buchingera do důchodu,“  slíbil neporažený bojovník nastolení vlády nové generace.

Zdroje:  oktagon.tv

Nejnovější články