Turnaj RFA 7 přišel o Marpa a několik dalších bojovníků, organizace ale sehnala špičkové náhradníky

Turnaj RFA 7 přišel o Marpa a několik dalších bojovníků, organizace ale sehnala špičkové náhradníky Vašek Sivák | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Hned několik bojovníků se pouhý týden před turnajem RFA 7 muselo z různých důvodů omluvit, vedení organizace tedy muselo na poslední chvíli zachraňovat rozsypanou kartu. Náhradní zápasy ale působí slibně.

“Během posledních čtyř dnů nám spadlo pět zápasů,” oznámil matchmaker Martin Vodecký na dnešní tiskové konferenci. V posledních dnech měl pořádně napilno, jelikož musel hledat odpovídající náhrady, aby diváci nepřišli zkrátka. Mezi odpadlíky jsou bohužel hlavní tváře sobotní karty, například Marpo, který si během tréninku poranil ruku.

Problém popsal Radim Tauchen, Marpův manažer. “Marpo ten zápas chtěl, nechtěl to Iljovi a organizaci udělat,” vysvětlil. “Udělal pro to vše, dva, tři dny trénoval dál pod medikací, zkoušel to, nicméně ta pravá ruka nedrží, je tam naraženina.” Ruka naštěstí není zlomená, takže by se měl dát rychle dohromady. Zápas se po dohodě s organizací odložil na 11. března, kdy se uskuteční další turnaj v Praze.

K situaci se vyjádřil i Marpo, jenž na tiskovku taktéž dorazil. “Paradoxně to bylo to poslední, desáté kolo. Trefil jsem nějaký zadní direkt a ohnul jsem si celou ruku, špatně jsem ji zpevnil… Mrzí mě to hlavně vůči Iljovi. Já vím že se to stává, ale je to s prominutím na ho**o, protože se tvrdě připravoval, myslím si, že jsem byl také ve formě. Zkoušel jsem to, ale tou rukou prostě nedám direkt,” řekl s tím, že se mu závěr roku moc nevydařil. Do přípravy se bude pomalu vracet zhruba za čtyři týdny. Ilja Škondrič samozřejmě nebyl nadšený, právě dnes se shodou okolností vrátil z přípravy v Thajsku.

Duel Marpo vs. Škondrič však není jediný zrušený zápas. “Bohužel nám vypadne i Sebastián Fapšo a Matěj Kozubovský, jsou to opravdu velké ztráty na kartě, ale nahradili jsme to zápasy o stejné kvalitě,” oznámil promotér Boris Marhanský. A jak už bylo řečeno, náhradníci rozhodně stojí za pozornost. Na zápas kývla Martina Jindrová, česká zástupkyně v organizaci PFL. V letošní sezóně nestačila na Kaylu Harrison, s níž zápasila už v dubnu, zůstala ale v přípravě jako náhradnice do velkého finále s Larissou Pacheco. “Vyplní mi to mezeru před dalším zápasem v PFL, takže já jsem připravená, těším se na to. Hlavní je, že budu před domácím publikem,” okomentovala příležitost od RFA.

Martina si střihne zápas v postoji v malých rukavicích. Původně se uvažovalo o MMA, to ale PFL nepovolilo. Její soupeřkou bude Deborah Melhorn. “Není to úplně jednoduchá soupeřka. Ve svých 28 letech má 23 profesionálních zápasů, z toho má 18 výher a 5 KO… Nemá sice perfektní bojové IQ, ale je fyzicky silná a hodně toho ustojí,” představil soupeřku Vodecký, který se těší na tvrdý zápas. Martina se zase těší, že si po dlouhé době užije lokty, které jsou v PFL mimo hru. Už nyní si v hlavě chystá pěkné ukončení. “Buď nějaký pěkný kop do hlavy, nebo otevřít obličej loktem.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

O zlatý hřeb celého večera se postará Vašek Sivák, jemuž organizace zřejmě slíbila velmi zajímavou odměnu, jelikož kývnul na souboj v disciplíně K-1 (do 66 Kg) s Patrikem Záděrou. Ranař trénující ve Spejbl Gymu se v RFA uvedl divácky atraktivní bitvou s Ladislavem Krištůfkem. Vítěz se navíc stane historicky prvním šampionem organizace. “Tím zápasem nemám co ztratit,” řekl Záděra na tiskovce. Na velké rukavice je sice zvyklý, právě v nich ostatně odbouchal většinu zápasů, trochu ho ale štve, že nedostane možnost natáhnout malé. “Na rovinu říkám, že jsem trochu na**aný, že to není v malých rukavicích.”

Říká se, že vše zlé je k něčemu dobré. Snad to bude platit i pro změny na kartě turnaje RFA 7. Galavečer se uskuteční již v sobotu 17. prosince v hale Královka, celou show můžete sledovat na stránkách RealSport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - YouTube

Nejnovější články