V zahraničí se mu lepí smůla na paty, na domácí scéně ale Komuenha vyhlíží titul IAF a velký zápas v RFA

V zahraničí se mu lepí smůla na paty, na domácí scéně ale Komuenha vyhlíží titul IAF a velký zápas v RFA Frederico Komuenha | zdroj: FOTO: Se svolením IAF

Život bojovníka s sebou nese i nejrůznější strasti, třeba rušení zápasů. Své o tom ví i český bojovník s anglolskými kořeny Frederico Komuenha.

Tři zrušené zápasy během půl roku. „Dokonce čtyři. Dostal jsem ještě jednu nabídku od Hexagonu, ale ani to nevyšlo,“ říká Frederico Komuenha, který se 22. března opět představí pod hlavičkou organizace I Am Fighter. Tedy tam, kde jeho příběh MMA zápasníka před necelými dvěma roky začal. Příběh, který pak loni zase málem hodně rychle skončil.

„Na rovinu, byl jsem z toho strašně otrávený. Znechucený. Měl jsem v sobě pocity se na celé MMA vys***, ale můj trenér mi tehdy řekl: Hele, to je prostě fightlive,“ zazní z úst jednatřicetiletého bijce přezdívaného „Černý Panter“.

Na domácí scénu bojových sportů vtrhl jako uragán. Neznámý bývalý atlet s angolskými kořeny, který strávil tři roky za mřížemi, zbil v červnu 2022 na IAF 5 kontroverzního Filipa Grznára. Následně zvládl další duel, čímž si vysloužil pozvánku do KSW. S Matyášem Viszlayem sice prohrál, dojem ale nezanechal vůbec špatný. Loni v květnu pak předvedl na IAF 7 další demolici. Jenže pak se jeho příběh zadrhnul.

„Nejprve zrušený první duel na RFA, místo toho jsem naskočil do RedFace. Pak na podzim poprvé padl Hexagone, kde mi dali vědět dva týdny předem. Já shazoval na osmdesát kilo, v plné přípravě, člověk si musí vše platit a nakonec ti na poslední chvíli řeknou, že zápas nebude. Především kvůli tomu shazování jsem to bral jako velkou výzvu, takže jsem byl pěkně nas***ý,“ začíná ohlédnutí za posledními měsíci.

„Následně padlo podruhé RFA. A přišla nabídka z Anglie, o které nemám už moc náladu se bavit. Měl jsem vše vyřízené, měl jsem zvací dopis, všechno. Čekal jsem, že pokud mě už zastaví, tak na letišti tam, ale mě nenechali ani nastoupit do letadla tady v Praze,“ kroutí i s odstupem více než měsíce hlavou. Předvánoční nálada na bodu mrazu, těžko se divit, že následně odpálkoval další nabídku od Hexagonu. Byť šlo o titulovou bitvu ve váze do 84 kilogramů. 

„Už s nimi asi nechci mít ani nic společného,“ říká směrem k francouzské MMA organizaci. A podobné pocity, možná ještě ostřejší pak má směrem k Britům. „Vedení organizace FCC se mi snažilo ve všem vyjít vstříc, ale naše a anglické úřady? Bída, naprostá neschopnost.“

Komuenhu na tom vše nejvíce štve, že v Liverpoolu, kde se měl poměřit s domácím Haiderem Khanem, čtyři roky žil, nešlo by tak pro něj vyloženě o zápas na cizí půdě. Možná i proto si nechává dveře k FCC otevřené.

Nyní se ale soustředí na domácí misi. Nejdříve IAF 11: Noc Válečníků a souboj s Tomášem Klabíkem. „Vůbec to neberu tak, že je to něco méně. Že bych měl Klabíka podcenit. Já se soustředím na sebe, chci podat co nejlepší výkon, chci další výhru. V tomhle jsem jiný, neohlížím se na soupeře, netrpím nervozitou. Mým největším stresem je shazování, protože mám zase kolem metráku. Ale zatím jsem to pokaždé zvládl,“ dívá se vstříc datumu 22. března 2024.

Už loni po výhře Alexem Vörösem si hlasitě řekl o titulovou bitvu. „Jsou tady jiní, co nemají takové skóre jako já a tu šanci dostanou, nebo o ni mohou zabojovat. Takže věřím, že ji dostanu také. Ať už ve střední váze, nebo možná i níže. Pořád platí, že chci jít až do welteru, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych až do něj shazoval,“ znovu se zamračí při vzpomínkách na loňský podzim.

A co další výzvy? Na třetí pokus by se mohl po IAF 11 představit pod hlavičkou partnerské organizace RFA, kde má dle svých slov podepsán hodně velký a zajímavý zápas. Navíc tu je pořád jeho „vězeňský“ notýsek. „Zbývá poslední velká věc, kterou jsem si ještě nesplnil. Věřím, že se k ní blížím a že mi vyjde,“ dodává už opět odhodlaně.

Také vás to zatím nesplněné Komuenhovo přání zajímá? Snad se ho již brzo dozvíme. Na IAF 11: Noc Válečníků se k němu může zase o krok přiblížit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

Zdroje:  Tisková zpráva IAF

Nejnovější články