Vytrvalost porazila hrubou sílu. Thaiboxer Klauda veze z Bulharska pás, soupeře ukončil kolenem

Vytrvalost porazila hrubou sílu. Thaiboxer Klauda veze z Bulharska pás, soupeře ukončil kolenem Jakub Klauda vzdává po zápase respekt soupeři | zdroj: FOTO: Se svolením SENSHI

Dlouholetý český reprezentant v Muaythai se vydal do Bulharska na turnaj organizace Senshi, tvrdého soupeře se mu podařilo zastavit ve druhém kole.

O víkendu se Jakub Klauda opět vydal na galavečer SENSHI, kde se objevil už v létě a získal výhru nad soupeřem z Turecka. Tentokrát se mu postavil Oly Yves Roland z Pobřeží slonoviny, mimo jiné africký šampion v thajském boxu z let 2019 a 2021.

Zápas podle pravidel podobným K-1 začal převahou Rolanda, který tlačil a do každého úderu dával maximum síly, takže ve vzduchu doslova visel knockout. Klauda se ale dobře hýbal, aby se vyhnul tomu, že ho soupeř zatlačí do provazů a tam ho bude demolovat. Z bezpečné vzdálenosti pak zkoušel útočit. Kopy Roland celkem dobře blokoval, ale pravé koleno mu na spodek procházelo. 

A jedno tvrdé tam prošlo i na začátku druhé rundy. Roland byl v problémech a zařadil zpátečku, počítání ale neunikl. Rozhodl se sice pokračovat, bolest žeber se ale zřejmě záhy znovu ozvala, a tak byl nucen zápas vzdát.

"Vítězství nedosahujeme silou, ale vytrvalostí," okomentoval výsledek trefně sám Jakub. S pásem šampiona pak vzdal hold soupeři. "Když víš, kolik odříkání to stojí, tak po zápase vzdát soupeři respekt, je to nejmenší, co pro něho můžeš udělat….a zároveň to nejdůležitější, abys s pokorou a se svým vlastním svědomím mohl v klidu a hrdě odejít," řekl k tomu.

A teď zase zpátky do tělocvičny, už na konci března totiž Klaudu čeká 4členná pyramida v Moldavsku na akci FEA Championship.

Celý zápas z turnaje SENSHI 20:

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články