Oktagon Underground jde do druhého kola, na co se můžeme těšit?

Oktagon Underground jde do druhého kola, na co se můžeme těšit? zdroj: Oktagon MMA FB

Již tuto sobotu nás čeká další kolo, po němž budeme znát postupující bojovníky a bojovnice do českého finále.

V sobotu nás čeká druhé kole české strany turnaje Oktagon Underground a nutno říct, že tak nabitou startovku jsme v našich končinách už dlouho neviděli. Pojďme si tedy představit jednotlivé zápasy.

Luboš Lesák vs. Jan Pajtaš

Celou akci odstartují bojovníci do 70 kg, kteří se v prvním kole předvedli v úplně jiném světle. Zatímco Lesák svého soupeře jasně přejel, Pajtaš nestačil na Štěpána Gubu a původně tedy vypadl. Postupující z další dvojice Ladislav Krištůfek se však zranil, a tak dostal brněnský bojovník šanci na reparát. Bude to mít ale opět velice těžké, protože Lesák patří mezi nejzkušenější bojovníky ve své váhové kategorii a se soupeři se moc nemaže. Není se čemu divit, že je jasným favoritem i podle kurzu sázkových kanceláří. Tady se nejspíš můžeme těšit na parádní válku v postoji.


Jakub Klauda vs. Václav Holota

Klauda podobně jako Lesák svého soupeře v prvním kole jasně přejel. Tentokrát proti němu ale bude stát větší výzva, Holota je kovaný v MMA a do druhého kola nastupuje čerstvý jako náhradník za zraněného Daniela Vítovce. Proti vytáhlému thaiboxerovi bude nejspíš hrozit především takedowny a Pirát Krištofič minulý týden ukázal, že to může být úspěšná cesta k vítězství. Klauda ale obranu trénoval a sám bude hrozit svými koleny a lokty v klinči. Tady je těžké tipovat vítěze.


Tadeáš Růžička vs. Štěpán Guba

Růžička jde do zápasu jako jasný favorit, Gubu ale není radno podceňovat. Olomoucký bojovník zaskakoval do prvního kola na poslední chvíli jako náhradník a přesto s přehledem zvítězil. Uvidíme, jestli jeho thajský styl ale bude na rozjetého „Mawara“ stačit anebo vytáhne z rukávu nějakou nečekanou páku v postoji jako v prvním zápase. Spíš se ale očekává válka v postoji, kde může jít k zemi kdokoliv. Na Gubu je hodně zajímavý kurz, takže kdo sází a chce si zariskovat, tohle je dobrá příležitost.

 


Matěj Peňáz vs. Adam Dvořáček

Tady není o čem. Dvořáček v prvním kole nestačil na Klaudu, takže se nedá čekat, že by vyzrál na největšího favorita celé kategorie do 90 kilogramů. V tomhle sportu se ale samozřejmě může stát cokoliv a stačí jedna dobře trefená rána.


Magdalena Šormová vs. Tereza Dvořáková

Tady půjde opět o porovnání dvou bojových stylů na vysoké úrovni. Zatímco Šormová patří mezi naše nejlepší MMA bojovnice, Dvořáková je úspěšnou kickboxerkou. Bude tedy hodně záležet na tom, která z dam si prosadí svůj styl. Předpokládáme, že Šormová se nebude chtít jen přebíjet v postoji a do hry zapojí také takedowny, Dvořáková by ale měla být větší a pokud do toho šlápne jako Kozubovský v prvním kole, mohl by tenhle zápas skončit před limitem.


Tomáš Hron vs. Melvin Mané

Náš asi nejzkušenější kickboxer proti začínajícímu thaiboxerovi. Papírově je to sice jasné, ale malé MMA rukavice a upravená pravidla s takedowny dávají prostor představivosti, jak by mohl bojovník Lanna gymu na brněnského veterána vyzrát, přesto by to ale bylo obrovské překvapení.


Jakub Bahník vs. Matouš Kohout

Tihle dva se loni potkali v kleci pod pravidly MMA a z těsného vítězství na body se tehdy radoval Bahník. Ten v zápase uplatňoval svůj skvělý box, zatímco Kohout více kopal a měl jasně navrch v klinčích u pletiva. Oba jsou zkušení, takže se žádná zběsilá bitka nejspíš nebude konat ani v sobotu, ale pokud Kuba dobře trefí, může jít Matouš k zemi. Kohout není úplně KO typ zápasníka, takže bude spíš systematicky soupeře rozebírat a sbírat body.

 

Jan Gottwald vs. Daniel Škvor

Opět porovnání MMA vs. Thaibox na té nejvyšší možné úrovni. "JayJay" má kariéru pěkně rozjetou, ale tady bude mírným outsiderem. Škvor totiž bojoval v těžké váze Glory, kde běžně čelil mnohem těžším zabijákům. Nějakou dobu také trénuje v Reinders gymu, takže nejspíš nebude úplně snadné ho hodit. Další těžko předvídatelný fight.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma),Kvě 29, 2020 v 2:14 PDT

 

Leo Brichta vs. Matěj Kozubovský

Oba bojovníci předvedli v prvním kole parádní bitvy. Brichta využíval své extrémní tvrdosti a zároveň bral Šacha neustále na zem, čímž sbíral další body. Kozubovský byl přesně na opačné straně, nevěděl si moc rady s Jankovými takedowny a ztrácel na bodech tolik, že šel agresivně po KO, které nakonec doručil. V tomto zápase se dá očekávat podobný průběh, Brichta nebude Kozubovskému nechávat moc prostoru a ten se naopak bude muset hnát za ukončením před limitem, protože na body to s největší pravděpodobností nemá šanci vyhrát.

 


Lucie Pudilová vs. Tereza Bledá

Očekávaný souboj zkušeností s dravým mládím. Pudilová má víc zápasů v UFC než Bledá pod amatérskými pravidly. Samozřejmě se může konat překvapení, ale „Příbramská střela“ by si tady měla s přehledem dojít pro vítězství a navíc ještě vyslat jasný signál, že v UFC nezískala dva bonusy za zápas večera náhodou.

A na které bojovníky či bojovnice vsázíte vy? Dejte nám vědět na našem Facebooku.

Nejnovější články