Bylo to jako zlý sen. Adesanya zhodnotil svůj prohraný zápas se Stricklandem

Bylo to jako zlý sen. Adesanya zhodnotil svůj prohraný zápas se Stricklandem Israel Adesanya vs. Sean Strickland | zdroj: Profimedia

Byl to pro mnohé šok, když Sean Strickland před několika dny naprosto přejel šampiona Israele Adesanyu a sebral mu pás. Poražený Stylebender se pak na skok objevil na tiskové konferenci, snad aby dal najevo, že se z nečekané porážky nehroutí. Více se ale rozmluvil až teď v rozhovoru se svým bratrem.

Hned v úvodu videa na svém youtubovém kanále Adesanya prozradil, že už se na zápas jednou podíval, aby zanalyzoval chyby. "Ou, to nebylo tak špatný," byla prý jeho reakce. "To, jak jsem se v tom zápase cítil bylo jiné, než jak to vypadalo. Bylo to jako zlý sen. Ne jako noční můra, kde se bojíš, tohle bylo spíš o tom, že se snažíš toho chlapa praštit a máš ruce jak nudle," popsal pocity, jaké měl uvnitř oktagonu.

Vyzdvihl rovněž výkon Seana Stricklanda. "Bylo to také tím, jak pracoval. Vůbec mě nenechal dostat se do rytmu. Nemohl jsme prostě chytit rytmus kvůli jeho tlaku, byl pořád u mě. Kdykoliv jsem si ho připravoval, tak mu jeho trenéři pomohli a já si jen říkal: sakra! Od nich skvělá taktika a já se zároveň nebyl schopný přizpůsobit za pochodu. Byl to prostě jeho večer."

Pochválil zejména Seanovu obranu, kvůli níž nedokázal trefovat svůj přední direkt, což měl být v zápase základní prvek.

Zásadním momentem zápasu se zdál být konec prvního kola, kdy Strickland trefil tvrdý zadní direkt, poslal Adesanyu k zemi a následně ho při vstávání zasypal salvou dalších úderů. To prý hodně zaskočilo i Izzyho, ale odmítl, že by byl nějak výrazněji otřesený.

V zápase si prý sice uvědomoval, že prohrává a bude muset Stricklanda ukončit, ale prostě to nešlo. Z porážky a ztráty titulu se však nijak nehroutí. "Na tom pásu mi nikdy nezáleželo. Teda samozřejmě na něm záleží, ale kolikrát jsem říkal, že je to jen luxusní pozlátko, které přináší víc peněz a tak... Je to jen pěkný doplněk, už jsem měl spousty pásů. Prostě do toho půjdu znovu, pro tu zábavu, jen pro tu zábavu." 

Přestože ale Adesanya na pásu nebazíruje, šéf UFC Dana White se hned po zápase nechal slyšet, že udělají odvetu. Na tu by mohlo dojít začátkem příštího roku. Mnozí bojovníci ze střední váhy proti tomu sice protestují, ale nejspíš budou muset na svou šanci počkat a pobít se mezi sebou o post jasného vyzyvatele. Tím by sice podle žebříčku měl být Dricus du Plessis, ten má ale vroubek za to, že souboj s Adesanyou v Austrálii odmítl kvůli nespecifikovanému zranění. 

Zdroje:  Freestylebender – Israel Adesanya Youtube

Nejnovější články