Bývalá královna bantamu si na další titulák musí počkat, od Brazilky dostala nařezáno

Bývalá královna bantamu si na další titulák musí počkat, od Brazilky dostala nařezáno Miesha Tate - Ketlen Vieira | zdroj: Getty Images

Miesha Tate na turnaji UFC Vegas 43 nezvládla pětikolovou bitvu s Ketlen Vieirou a prohrála na body. To jí nabořilo plány, které mířily k titulu.

Bývalá šampionka bantamové váhy Miesha Tate si pro svůj letošní comeback zvolila jasný cíl –⁠ probít se co nejrychleji divizí a znovu se utkat s nynější držitelkou titulu Amandou Nunes. Tyto plány ale dnes v noci dostaly výrazné trhliny, protože americká bojovnice nedokázala zdolat žebříčkovou sedmičku, kterou je Brazilka Ketlen Vieira.

Vieira působila už od prvního kola daleko sebejistějším dojmem. Na svou soupeřku se snažila tlačit nepříjemnými kombinacemi a podařilo se jí hned několik slušných úderů. Tate především kontrovala a snažila si vyhlédnout situaci, ze které by mohla přenést souboj na zem. Ke konci první části nakonec schytala paradoxně takedown ona sama, ale během pádu se dokázala skvěle přetočit, takže to pro ni nemělo žádné fatální následky.

I do druhého vstoupila lépe Brazilka, která disciplinovaně útočila. Rozdala několik tvrdých ran, ale zároveň si držela dostatečný odstup, aby sama neinkasovala. Tate se v tu chvíli probrala a na krásný front kick navázala sérií háků. To Vieiru lehce rozhodilo, ale přesto zvládla následné pokusy o takedown poměrně bez problémů ubránit.

Prostřední část patřila hlavně Tate, která chytila v předchozím kole druhý dech a protivnici několikrát velice slušnými kombinacemi natlačila až k pletivu. Tam se jí snažila podtrhnout nohy, což se jí ale ani jednou nepodařilo. Ke konci rundy navíc ožila i Vieira, která vypustila několik hodně tvrdých úderů, jež Američance rozhodně nechutnaly.

Ve čtvrtém kole se Tate konečně povedl vytoužený takedown, ale na zemi zápas dlouho neudržela. Vieira totiž předvedla velice slušnou mrštnost a po pár desítkách vteřin už znovu stála na nohách, odkud se opět pouštěla do ofenzivy. To Tate nebylo vůbec příjemné a v nejhorších chvílích raději chytala Jihoameričanku do klinče.

V pátém kole už byla znovu daleko lepší Viera, která posílala jeden úder za druhým a nechyběla ji přesnost a razance. Tate začínala mít čím dál tím víc zakrvavený obličej a také napuchlé levé oko. I přes tato znevýhodnění se však nechtěla vzdát a pokusila se ještě několikrát svoji oponetku zasáhnout. Vieira si ale tyto chvíle povětšinou pohlídala a dokázala ještě několikrát zahrozit z protiútoku. K ukončení před časovým limitem však nedošlo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Italian MMA (@italianmma_official)

Bodoví rozhodčí poté měli ve svém verdiktu zcela jasno. Vítězství přisoudili Vieře (48:47, 48:47, 49:46), které se tak podařilo napravit prohru z předchozí zápasu a zároveň dokázala uhájit sedmou příčku v bantamové divizi.

Tate, jež si přidržovala na poraněném oku ručník, přijala prohru poměrně v poklidu, ale v pozápasovém rozhovoru u ní bylo jasně viditelné, že chce být z klece co nejdříve pryč. Později však ve svém příběhu na Instagramu sdělila, že si z výsledku rozhodně hlavu nedělá, čímž naznačila, že konec kariéry nemá v plánu.

„Hej, dneska jsme si to užili!! Pořád cítím, že se jsem se vyvinula a po pravdě jsem se nikdy neupínala k výsledku,“ napsala Tate. „Jsem prostě ráda, že si takové momenty mohu užívat. Děkuji všem za podporu a gratuluji Ketlen Vieře.“

Zdroje:  Tisková zpráva - UFC

Nejnovější články