Dvořák jde do pátého zápasu v UFC. Na posledním letošním turnaji ho čeká bývalý šampion Rizinu

Dvořák jde do pátého zápasu v UFC. Na posledním letošním turnaji ho čeká bývalý šampion Rizinu David Dvořák trefuje Jordana Espinosu přesným pravým hákem. | zdroj: Profimedia

Dvořák dostane těžkého soupeře, ale určitě má zbraně na to, aby si s ním poradil. Jaké další zápasy nás čekají na posledním letošním turnaji UFC?

Na posledním turnaji UFC v tomto roce se v hlavním zápase utká Sean Strickland s Jaredem Cannonierem. Pro tuzemské fanoušky je však mnohem zajímavější hned druhý zápas turnaje, kde se ve svém pátém utkání v UFC představí český sympaťák David “The Undertaker” Dvořák.

Ten je v současné době na deváté příčce žebříčku muších vah a UFC proti němu nasadilo nebezpečného 29letého angolského bojovníka s portugalským pasem, Manela Kapeho. Ten je bývalým šampionem japonské organizace Rizin v bantamové váze a v UFC okupuje dvanáctou příčku. V americké organizaci si odbojoval stejně jako Dvořák už 4 zápasy a sice první dva prohrál, ale v posledních dvou si napravil chuť, když vyhrál ve velkém stylu. Odeho Osbourna knockoutoval naskočeným kolenem na konci prvního kola a posledního soupeře Zhulgase Zhumagulova doslova umlátil krupobitím úderů na kleci.

Dvořáka tak čeká těžký soupeř, který je velice explozivní a to se promítá i do jeho stylu boje. Kape je především nebezpečný striker, který z 23 zápasů vyhrál nad 17 soupeři a 11 z nich dokázal knockoutovat, což v muší váze není úplně jednoduché. Navíc má také 5 vítězství na submisi a i když preferuje postoj, jde vidět, že dokáže být nebezpečný všude.

Také český reprezentant je ale ostrý bojovník a není náhodou, že je v top desítce těch nejlepších. Má skvělý pohyb na nohou, rychlý boxing a velice tvrdé calfkicky. Ani na zemi a ve wrestlingu se však rozhodně neztratí. David za celou kariéru odbojoval 24 zápasů a odnesl si působivých 20 výher, z toho 8 KO a 8 submisí, což jen dokazuje, jak komplexním bojovníkem je.

David Dvořák David Dvořák by se šel za kamaráda bít, po zápase si došlápl na Piráta, který fauloval Kincla | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

V UFC se Davidovi až donedávna dařilo. Český bojovník ve svých prvních třech zápasech nepoznal porážku a ve třetím zápase dokonce v prvním kole uškrtil svého soupeře jednou rukou. Bohužel jej štěstí opustilo letos na jaře, kde po dramatické bitvě prohrál na body s Matheusem Nicolauem, který mu tak ukončil šňůru neuvěřitelných 16 vítězství v řadě. Zajímavé je, že Kape si také nese prohru s Nicolauem, byť prohrál na “split decision”.

Sázkové kanceláře sice v tomto duelu favorizují Kapeho, ale Dvořák určitě má zbraně na to, aby jej porazil. Dá se předpokládat, že se David bude snažit Kapemu vnutit spíše grapplingový zápas, aby jej připravil o jeho nejsilnější zbraň, kterou je tvrdý striking.

Dvořák je velký dříč a zároveň i talent a určitě by si zasloužil vyhrát. Fandit mu můžete už v sobotu kolem půl 11 večer.

Také další souboje na turnaji můžou být dost zajímavé, za zmínku v rámci prelims stojí duel Saida Nurmagomedova s uzbeckým Saidyokubem Kakhramonovem nebo zkušeného Jakea Mathewse s dynamickým Matthewem Semlsbergerem. Na hlavní kartě nás bude čekat souboj dvou skvělých strikerů v podání Drewa Dobera a Bobbyho Greena a ve druhém hlavním zápasem večera se ukáže i arménec Arman Tsarukyan, který potrápil i současného šampiona Islama Makhacheva. Celý turnaj vyvrcholí soubojem středních vah mezi Jaredem Cannonierem a Seanem Stricklandem. Vítěz tohoto zápasu se znovu přiblíží na dosah titulové šance, takže se dá očekávat tuhý boj z obou stran.Zdroje:  wikipedie , ufc.com

Nejnovější články