Horký kandidát na KO roku! Chandler překonal úvodní problémy a sestřelil Fergusona dokonalým kopem

Horký kandidát na KO roku! Chandler překonal úvodní problémy a sestřelil Fergusona dokonalým kopem Michael Chandler nachytal Fergusona na švestkách parádním frontkickem. | zdroj: Profimedia

MMA je krásný a zrádný sport. Můžete na body vyhrávat jak dlouho chcete a soupeř vám jednou dobře trefenou ranou nebo kopem vítězství v mžiku sebere. Přesně o tom se přesvědčil Tony Ferguson. 

Tenhle zápas byl jedním z nejočekávanějších na menu dnešního UFC 274, přestože oba bojovníci v posledních zápasech sbírali porážky. Favorit byl jasný, Michael Chandler totiž předváděl i přes porážky velmi kompetitivní výkony, zatímco Tony Ferguson působil, že jeho dny slávy jsou již definitivně sečteny.

Jenže, "El Cucuy" v úvodu ukázal, že odepisovat ho byla chyba. Působil sice pomalejším dojmem, než jeho soupeř, dokázal ale dobře využívat výškové převahy a Chandlerovy útoky pokrýval do krytu. Když pak trefil kombinaci přední-zadní, která Michaelem otřásla, vydal se na lov.

Chandler ale opět ukazoval, že je prostě válečník, taktika šla stranou a snažil se prostě útočit. Tony byl ale na nohách přesnější, a tak to Mike zkusil vzít na zem. Jestli ale Ferguson něco umí, tak je to práce ze zad, odkud soupeřům zatápí nepříjemnými lokty. Chandler tedy z teoreticky výhodnější pozice do konce kola nic nevytěžil. 

Vítěz prvního kola byl jasný, ale Chandler působil jako časovaná bomba. Díky své explozivitě mohl zápas rozhodnout jedním dobře trefeným úderem. Hned na začátku třetího kola přesto šokoval, když směrem k Fergusunově hlavě vyslal frontkick, který připomínal výkop fotbalového brankáře. Trefil přesně a Tony byl v bezvědomí dříve než stačilo jeho bezvládné tělo dopadnout na podlahu oktagonu.

"Ani je moc netrénujeme, prostě se to stalo," reagoval Chandler, když moderátor Joe Rogan řekl, že se jednalo o nejlepší KO frontkickem, které v životě viděl. Vítěz ale zároveň uznal, že v prvním kole dělal chyby a musel překonat problémy. "Bylo to poprvé, kdy jsem schytal úder a měl jsem dvojité vidění." 

Ihned vzápětí dal ale Chandler jasně najevo, že chce brzy opět bojovat. "Poslouchejte, jsem připravený se vrátit. Na světě neexistuje jediný MMA fanoušek, který by nechtěl vidět mou odvetu s šampionem Oliveirou nebo šampionem Gaethjem, rematch nejlepšího zápasu 2021 na 5 kol o titul UFC."

"A jestli budou mít Dana White a Hunter Cambell krátký výpadek a dají titulák někomu jinému, tak mám na mysli jednoho chlápka. Conore McGregore, musíš se vrátit a s někým bojovat. Já jsem ta nejzábavnější lehká váha na světě. Ale chci zvýšit sázky, chci tě největšího a nejlepšího, ty a já ve welteru (77 kg)!"

Zdroje:  UFC

Nejnovější články