Jedrzejczyk prozradila, jakou největší chybu udělala v prvním zápase s Číňankou Zhang

Jedrzejczyk prozradila, jakou největší chybu udělala v prvním zápase s Číňankou Zhang Takhle Joanna Jedrzejczyk dopadla po prvním střetu s Weili Zhang | zdroj: Profimedia

Svedly spolu jeden z nejtvrdších zápasů v dějinách MMA, teď si to dvě válečnice zopakují. Polka ale hlásí, že nehodlá opakovat chyby a odvetu pojme jinak.

Psal se březen roku 2020, když do klece k souboji o titul slámové váhy nastoupily Joanna Jedrzejczyk a Weili Zhang. Očekávala se atraktivní podívaná, ale to, co obě dámy v oktagonu rozpoutaly, předčilo všechna očekávání. Jejich pětadvacetiminutová bitva se nesmazatelně zapsala do historie MMA jako jeden z nejtvrdších zápasů, jaký byl kdy k vidění.

Jedrzejczyk měla tak nateklou hlavu, že připomínala Klingona z kultovního Star Treku. Zhang nakonec brala těsné vítězství v poměru 2:1 a kolem pasu si připnula šampionský pás. Po tak náročné bitvě ale ani jedna z bojovnic zpátky do boje nespěchala. Weili se vrátila po roce, moc dlouho se ale v oktagonu neohřála, Rose Namajunas ji poslala k zemi už po minutě a 18 vteřinách. Získat zpátky titul královny strawweight se ji nepovedlo ani napodruhé na podzim loňského roku.

Polku jsme od památné bitvy v kleci neviděli, na vině byla i pandemie koronaviru, bez fanoušků se jí zkrátka bojovat nechtělo. 

Joanna Jedrzejczyk vs Zhang Weili Nejlepší zápas roku 2020? Podle mnohých Jedrzejczyk vs Weili. | zdroj: Profimedia

Mnozí fanoušci se nejspíš těší, že uvidí podobnou řežbu jako před 2 lety, ale Jedrzejczyk prý chce bojovat jinak. Z prvního zápasu se poučila a hodlá teď být chytřejší. "Weili natrefovala většinu úderů, když kontrovala zadní rukou. Museli jsme udělat úpravy a bude to v pohodě," říká před odvetou. Jako největších chybu v prvním vzájemném zápase vidí zpětně to, že před Číňankou až moc staticky stála a přestřelovala se s ní. Přestože se v přípravě hodně zaměřovala na pohyb, v boji pak prý přepnula do módu válečnice a šla se prostě bít. Tentokrát hodlá být preciznější. "Bude to lékařská procedura, budu tím nejlepším chirurgem, vyberu si správné nástroje a použiju je ve správný čas," prohlašuje.

Zároveň chce ale využít toho, že se tentokrát bude bojovat jen na 3 kola. "Prostě musím sešlápnout plyn a být první, agresivní ale chytrá už od prvních sekund. V tomhle zápase není čas ztrácet čas, takže musíme hrát mou hru od prvních vteřin."

"Je velmi tvrdá, má úžasnou fyzičku. Je menší, svalnatá, je velmi silná," vyjmenovává Joanna některé z předností Zhang. "Udělalo na mě dojem, jak mentálně silná je. Skvělá osobnost, skvělá válečnice." Zároveň má ale za to, že Weili první bitva změnila. "Jasně, prohrála jsem, ale ona už není stejná. Ale pořád je jednou z nejnebezpečnějších v divizi. Bude to skvělý zápas!"

Cíl Joanny je jasný, rezervovat si výhrou místo v titulovém zápase. Ten aktuálně drží Američanka Carla Esparza, která o něj minulý měsíc v jednom z nejnudnějších zápasů v dějinách těsnou výhrou na body připravila krajanku Rose Namajunas. Zda se jí to povede se dozvíme v neděli okolo 5. hodiny ráno. Zatím si můžete připomenout první epickou bitvu, kterou UFC zveřejnilo jako lákadlo.

Zdroje:  mmafighting.com , mmajunkie.com

Nejnovější články