Myslel jsem, že přijdu o oko, přiznal Tafa po hrozivém šťouchanci, který ho po 29 vteřinách vyřadil z boje

Myslel jsem, že přijdu o oko, přiznal Tafa po hrozivém šťouchanci, který ho po 29 vteřinách vyřadil z boje Justin Tafa vs. Porter Parker | zdroj: Profimedia

Souboj v těžké váze mezi Justinem Tafou a Austenem Lanem sliboval parádní podívanou, oba dva jsou totiž zvyklí rozdávat knockouty. Nakonec se nám ale bohužel dostalo pouhých 29 vteřin, než zápas ukončil nechtěný faul.

Lane chtěl pochopitelně využívat své výškové převahy a nehodlal Tafovi dovolit, aby se k němu dostal na blízko. Samoánský tvrďák se ale jeho tvrdými kopy na tělo nenechal zastrašit a postupoval kupředu. Jeho cílem bylo zatáhnout Američana do pěstní přestřelky. Jenže ten se z ní naopak snažil okamžitě vycouvat a při tom nešťastně natáhl ruku tak, že Tafu dloubl prsty do oka. Ten se za něj okamžitě chytil a nebyl schopen pokračovat.

Přestože bylo vidět, že oko krvácí a Tafa přivolanému doktorovi přiznal, že na něj nevidí, dostal od rozhodčího pět minut na vzpamatování. Byl by ale blázen, kdyby v takové situaci pokračoval. Po zbytečném průtahu tak zápas skončil bez výsledku.

"Upřímně, myslel jsem si, že mi vyrval bulvu ven," prozradil Tafa, jak se cítil, když se mu soupeřovy prsty zapíchly do oka. "První věc, co jsem si řekl, byla – budu ještě moci vidět své děti?"

"Doufám, že to není vážně poškozené, všechno je teď rozmazané," přiznal Samoánec, který kvůli zranění přišel také o bonus za výhru, který běžně činí polovinu výplaty bojovníků. Podle něj měl být soupeř diskvalifikován. Přesto jej při vyhlašování bránil před naštvaným trenérem.

Ani Lane samozřejmě nebyl z výsledku nadšený, o to víc, že se nemohl předvést před domácím publikem. "Justine Tafo, omlouvám se ti. Takhle jsem to nechtěl. Je to má chyba a doufám, že je tvé oko v pořádku," vzkázal na Twitteru. "Městu, které nazývám domovem: Energii, kterou jste mi dali, když jsem nastupoval, si budu pamatoval po zbytek života. Je mi líto, že jsem vám nemohl předvést show."

Podobné šťouchance jsou bohužel běžnou součástí MMA. Vedení UFC je ale některými kritizováno, že se nesnaží je minimalizovat lepšími rukavicemi, které by bojovníky nutily ohýbat prsty. To samozřejmě není stoprocentní ochrana, ale pravděpodobně by to pomohlo některým případům předejít.

Nezřídka se stává, že si po podobném incidentu bojovníci dají odvetu. Pokud by ale Tafa nedejbože musel ukončit kariéru, mohl by jej pomstít jeho bratr Junior, někdejší úspěšný kickboxer, který letos na jaře také zamířil do UFC, kde rovněž působí v těžké váze.

Zdroje:  Herald Sun

Nejnovější články