Nejstarší bojovnice UFC se rozhodla v úctyhodných 44 letech ukončit MMA kariéru

Nejstarší bojovnice UFC se rozhodla v úctyhodných 44 letech ukončit MMA kariéru Marion Reneau | zdroj: Getty Images

Marion Reneau odchází po víkendové prohře s Mieshou Tate do sportovního důchodu.

Americká bojovnice UFC Marion Reneau se po víkendovém TKO, které schytala ve třetím kole od bývalé šampionky bantamové váhy Mieshy Tate, rozhodla pověsit rukavice na hřebík a ukončila tak svojí jedenáctiletou kariéru ve smíšených bojových uměních.

Nutno poznamenat, že k tomuto kroku Reneau dospěla až ve svých 44 letech, což je samo o sobě hodně úctyhodné číslo. Většina bojovnic (ale i bojovníků) totiž do sportovního důchodu odchází kvůli snížení výkonu i různým zraněním a zdravotním komplikacím ještě před čtyřicítkou a tuto „magickou hranici“ zvládne překročit opravdu málokdo.

Renau, která začínala v menších amerických organizacích se po čtyřech výhrách a jediné porážce propracovala až do UFC. Při svém debutu v nejslavnější organizaci na světě dokázala uškrtit budoucí šampionku slámové divize Jessicu Andrade a někteří experti ji v tu chvíli předpovídali zářivou budoucnost.

Na absolutní vrchol bantamové váhy se však Renau nikdy nedostala a největší úspěch pro ni bylo umístění v nejlepší desítce. Za poslední tři roky už se navíc nedokázala dostat zpátky do vítězné formy a víkendová prohra s Tate pro ni byla už pátou porážkou v řadě.

Své rozhodnutí o odchodu do sportovního důchodu Reneau zveřejnila na svém instagramovém účtu, kde uvedla, že díky MMA se jí splnilo několik snů a také poděkovala členům týmu, prezidentovi UFC Danu Whiteovi a svým přátelům. Jaké bude její další pole působnosti ve svém příspěvku neuvedla.

Zdroje:  Tisková zpráva - UFC , Instagram Marion Reneau

Nejnovější články