Oliveira má děsivé schopnosti, bylo by mi ctí na něj Conora připravit, říká trenér John Kavanagh

Oliveira má děsivé schopnosti, bylo by mi ctí na něj Conora připravit, říká trenér John Kavanagh Conor McGregor s trenérem Johnem Kavanaghem | zdroj: Profimedia

Jen málokdo zná Conora McGregora tak dobře jako jeho dlouholetý kouč John Kavanagh. Ten má jasno v tom, kdo by irskou superstar dokázal pořádně nakopnout do tréninku.

Poslední dva zápasy irské superstar Conora McGregora skončily fiaskem. Nejprve od Američana Poiriera dostal technické KO a v odvetě o půl roku později si pro změnu ošklivě zlomil nohu. Ačkoliv se mu ale v oktagonu moc nedaří, už vyhlíží návrat do boje, který by se mohl nejspíš uskutečnit někdy v létě příštího roku. Příprava pak s největší pravděpodobností opět proběhne pod taktovkou trenéra Johna Kavanagha, kterému mnozí dávají neúspěchy za vinu.

"Naše největší hvězda samozřejmě zastíní všechno, co děláme, a když padne, tak lidi říkají, že je celý gym hrozný. Poirier může prohrát s Oliveirou, nebo být od Khabiba ukončen rychleji než Conor, ale nikdo se neptá, proč pořád zůstává v American Top Teamu," posteskl si známý trenér a kritikům vzkázal: "Za tohle čtvrtletí jsme měli 70% podíl výher. 20 bojovníků a 14 vítězství, což se vyrovná těm nejlepším týmům na světě."

Pro Kavanaghova nejslavnějšího svěřence by teď možná dával smysl nějaký zápas na spravení chuti. Ty ale podle trenéra nejsou irskému bouřlivákovi po chuti a úplně nejradši by se zřejmě vrátil rovnou v titulovém zápase. Do něj by určitě nenastupoval jako favorit, to si uvědomuje i Kavanagh, který chová vůči úřadujícímu šampionovi lehké váhy velký respekt.

"Charles Oliveira je teď pán. Kolik to má, 10 výher v řadě? Něco podobně ujetého. Ukončil většinu soupeřů. Má děsivé schopnosti. Je hodně solidní na nohou, má skvělý wrestling a jeho submise jsou, pokud ne nejlepší, tak určitě jedny z nejlepších v celém UFC."

Ze sportovního hlediska nyní souboj Oliveira versus McGregor nedává smysl, jelikož má Ir aktuálně dvě prohry v řadě a za poslední 3 roky porazil jen Donalda Cerroneho. Titulovou šanci by měl dostat Justin Gaethje, pokud ale Conor dokáže porazit například Michaela Chandlera, mohl by být ihned znovu ve hře.

Trenér ale věří, že se s dlouho neporaženým Brazilcem v blízké budoucnosti potkají a jeho svěřenec rozhodně nebude mít nouzi o motivaci.

"Tohle je zápas, o němž vím, že by Conora vzbudil brzy ráno. Je to ten, který vám přivodí husí kůži a donutí vás tvrdě trénovat. Pokud by k němu mělo dojít, tak mi samozřejmě bude potěšením a ctí na něj Conora připravit."

Zdroje:  mirror.co.uk , severemma.com

Nejnovější články