Pereira se rozvášnil na tréninku a dal lekci nebojácnému mladíkovi. Odhalil při tom také novou techniku

Pereira se rozvášnil na tréninku a dal lekci nebojácnému mladíkovi. Odhalil při tom také novou techniku Tvrdý levý hák Alexe Pereiry posílá Jiřího Procházku k zemi. | zdroj: Getty Images

Šampion polotěžké váhy UFC rád přitvrdí i na tréninku, a když má sparring partner pro strach uděláno, nemusí to pro něj dobře dopadnout.

Takzvané sparringy jsou nedílnou součástí tréninku bojových sportů. Zatímco někdo je preferuje lehčí a techničtější, jiní rádi přitvrdí. To byl zřejmě i případ neznámého mladíka, který dokázal dost rozohnit i jindy chladnokrevného Alexe Pereiru a málem to pro něj nedopadlo dobře.

Pereira sdílel finální část cvičného souboje na Instagramu. Bohužel nevíme, co přesně eskalaci předcházelo, zda si mladík koledoval, anebo to byl naopak Poatan, kdo přitvrdil jako první. Jedno je ale jisté, většina lidí by v tu chvíli asi zařadila zpátečku, moc dobře je totiž známo, jaké rány Alex v rukách má. Anonymní hrdina se ale za hlasitého povzbuzování svých kamarádů nenechal zastrašit a snažil se s šampionem UFC držet krok. Nakonec tak přišlo nevyhnutelné a schytal pověstný levý hák.

Je jen štěstí, že do něj Pereira nedal plnou sílu, protože pak by to jistě skončilo knockoutem. Mladík si tak alespoň za svou nebojácnost vysloužil obdiv parťáků z gymu. Doslova si ale zahrával s ohněm. 

Zajímavé je také to, jak Pereira blokoval jeho lowkicky. Takováhle technika se opravdu jen tak nevidí a bude zajímavé sledovat, jestli ji Poatan někdy provede i v ostrém zápase. Komentátor Joe Rogan ale nedávno uvedl, že mu Poatan ukazoval svůj vlastní systém obrany proti kopům. Podrobnosti sice neuvedl, je ale pravděpodobné, že se jednalo právě o tuto techniku.

Zdroje:  Alex Pereira – Instagram

Nejnovější články