Pudilová byla okradena rozhodčími! Soupeřka ji ukázala prostředníčky a ostatní bojovníci nevěřili svým očím

Pudilová byla okradena rozhodčími! Soupeřka ji ukázala prostředníčky a ostatní bojovníci nevěřili svým očím Lucie Pudilová vs. Joselyne Edwards | zdroj: Profimedia

Lucie Pudilová byla sice lepší bojovnicí, ale díky špatným rozhodčím si i tak odnesla porážku. Její kolegové se jí ale zastali a nemohli verdiktu uvěřit.

V noci proběhl v americkém Kansas City ve státě Misourri jeden z turnajů UFC, na kterém startovala také česká bojovnice Lucie Pudilová. Ta nastoupila proti Američance Joselyne Edwards, která převážila požadovaný váhový limit o půl libry (cca 220 gramů), ale Lucie zápas i přesto vzala. Smůla se české bojovnice ale držela dál, a i když byla v kleci tou lepší, vítězství si nakonec neodnesla.

Lucie soupeřku předčila jak v postoji, tak i na zemi. Američanka sice kopala dobré roundkicky, ale česká zápasnice bojovala velice chytře. Měla dobrý timing, v klinči soupeřce sázela tvrdá kolena a několikrát ji vzala také na zem. Navíc na konci druhého kola nebyla daleko od ukončení zápasu, když Američanku demolovala tvrdými lokty z mountu a Edwards zachránilo až konec kola. První dvě kola tak Lucie určitě vyhrála, třetí mohla možná urvat Američanka.

Obrovské překvapení však bylo, když po třech kolech bodoví rozhodčí dali vítězství na „split decision“ právě americké bojovnici (28-29, 29-28, 29-28). Ta vyhrála u dvou ze tří rozhodčích, přičemž oba jí viděli vyhrát první a třetí kolo, zatímco Lucie podle nich vyhrála jen druhé. Třetí rozhodčí se přiklonil na stranu Pudilové, která u něj vyhrála druhé a třetí kolo.

„Tohle je tak špatné rozhodnutí, jak jen může být!“ okomentoval překvapivý výsledek komentátor a bývalý bojovník Paul Felder. „Cože?! Tohle je hrozné rozhodnutí!“ přidal se Daniel Cormier. „To je šílené,“ nemohl uvěřit další komentátor a bojovník Michael Bisping. „První a druhé kolo byly úplně jasně pro Pudilovou. Tohle je hodně špatný začátek večera.“

S tím souhlasili také diváci, kteří začali bučet. Navíc, jakoby nestačila nespravedlnost od rozhodčích, Lucie dostala zvednuté prostředníčky i od své soupeřky, když se s ní nechtěla po verdiktu pozdravit.

Pudilova vs Edwards zdroj: Getty Images

Na tuto sportovní křivdu okamžitě reagovala spousta bojovníků a rozhodně se jim to nelíbilo:

„Tohle bylo opravdu hrozné rozhodnutí,“ komentovala výsledek bojovnice UFC Nina Ansaroff na Twitteru.

„Takže rozhodčí se v podstatě nedívají na zápasy, že?“ poznamenala ironicky další bojovnice Jasmine Jasudavicius.

„Tohle je hodně špatné! Jaký to špatný začátek večera s takovýmto rozhodováním. Do háje!“ neubránil se napsat své dojmy také na Twitter bývalý dvojnásobný šampion a nyní komentátor Daniel Cormier.

„No, možná si mysleli, že ty červené vlasy byly krev od té druhé holky,“ snažil se sarkasticky přijít s možným vysvětlením Brian Kelleher, který poukázal na sytě červený účes od Edwards.

„Tohle je opravdu neuvěřitelné. Rozhodčí ji vzali polovinu výplaty,“ nesla verdikt špatně bojovnice Mallory Martin.

„Tak to vypadá, že se rozhodování opravdu zlepšuje,“ okomentoval ironicky výsledek zápasu bojovník Vince Morales.

Výsledek nenechal jen tak ani současný trenér Pudilové, John Kavanagh, který sdílel souhrn neoficiálního bodování MMA novinářů. Ze 13 odborníků viděli všichni vyhrát Pudilovou.

I přes křivdu rozhodčích může být Lucie na svůj výkon hrdá, protože předvedla opravdu skvělý zápas a ukazuje, že pod vedením Kavanagha dozrává ve zkušenou bojovnici. Taková špatná rozhodnutí by se na té nejvyšší úrovni stávat neměla, ale bohužel Lucie není první a určitě ne ani poslední, která kvůli tomu přišla o zelené políčko a polovinu výplaty.

Zdroje:  mmafighting.com , ufc.com

Nejnovější články