Reakce bojovníků na šílenou bitvu mezi Hollowayem a Rodriguezem

Reakce bojovníků na šílenou bitvu mezi Hollowayem a Rodriguezem Yair Rodriguez vs. Max Holloway | zdroj: Profimedia

Byla to bitva jako řemen. Taková, které v podstatě nemají poražených, neboť v očích fanoušků oba ukázali, že jsou to páni bojovníci. Uznání sklízeli i od kolegů a šéfa.

Od tohoto zápasu se čekalo hodně, nakonec ale předčil očekávání. Max Holloway a Yair Rodriguez svedli skvělou 25minutovou bitvu. Navrch měl sice bývalý šampion, houževnatý Mexičan se ale rval do poslední vteřiny. Sám totiž dobře ví, že i v té se dá prohraný zápas vyhrát. Před lety tak sestřelil Chan Sung Junga loktem z otočky a drží rekord za nejpozdější ukončení zápasu v historii UFC.

Díky tomu, že karta běžela v příjemný večerní čas i v našich končinách, nenechali si turnaj ujít ani místní bojovníci. "Nechtěl by teď být Maxovou levou nohou #bolest," vyzdvihl Rodriguezovy tvrdé calf-kicky Makhmud Muradov.

Mnozí jiní si zase všímali toho, že mexický "Panter" dává do úderů maximum síly. "Kopy jsou skvělé, ale spotřebují o poznání víc energie. Udrží Yair tempo? Protože víme, že Max ano," zamýšlel se po úvodních kolech karatista Stephen "Wonderboy" Thompson.

To Eddie Alvarez od začátku tipoval od začátku, že Max vyhraje ve 3. nebo 4. pětiminutovce na TKO. Úvodní kola ho v tom jen utvrdila. "Yair si moc dobře nerozložil síly, do všech úderů dává 100 procent, tohle se mu později může vymstít. Tipuji, že Max v pozdějších kolech proti vyčerpanému Yairovi ještě zvýší tempo," nechal se slyšet bývalý šampion lehké váhy UFC, nyní bojovník ONE FC. Později byl ale rád, že se pletl a vysmekl Rodriguezovi poklonu, že vydržel až do konce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fights.cz (@fights.cz)

"VÁLEČNÍCI! Bojová umění v té nejlepší podobě," tleskal virtuálně Thompson. "Skvělý zápas! Velmi soupeřivý... dobrá práce, kluci," přidal se také aktuální šampion pérové váhy Alexander Volkanovski. Právě s ním se Holloway možná utká příště, aby dokončili společnou trilogii. 

"Ten zápas byl šílený. Odolnost jejich brad je absurdní," rozplýval se Ital Marvin Vettori. Někdejší šampion polotěžké divize a nynější člen síně slávy UFC Forrest Griffin oběma poděkoval. "Každý druhý víkend je v UFC nejlepší zápas, jaký jsem kdy viděl. Omlouvám se ostatním sportům, ale s tímhle nemůžete soupeřit," dodal.

Bitva se zřejmě líbila i Jiřímu Procházkovi, který pozápasovou fotografii obou bojovníků doplnil o emotikon blesku.

To McGregor schytal za svou reakci kritiku a výsměch od většiny fanoušků, brzy jej tedy opět smazal. Zákony internetu jsou však neúprosné, a tak už se dál nezastavitelně šíří. Ir nemůže vydýchat, že mnozí označují Maxe jako nejlepšího boxera v UFC a rád by jim pravděpodobně ukázal opak. "Prý nejlepší boxer, dop***. Tihle kluci schytali nejvíc ran v historii UFC! Nejvíc schytaných úderů neznamená nejlepší boxer, je mi líto chlapi. A to mám toho kluka rád," vysmál se v podstatě všem, kteří Hollowayův výkon blahořečí a opěvují jeho rekord –⁠ 3000 rozdaných ran v UFC. Ani tento Irův twít však po chvíli zmizel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fights.cz (@fights.cz)

Holloway by se střetu s Conorem rozhodně nebránil, Dana White ale na pozápasové tiskovce tenhle duel zatím smetl ze stolu, protože irský bojovník podle něj aktuálně není ve stavu, že by mohl bojovat. Jinak měl ale na adresu Maxe i Yaira jen slova uznání:

"Šílenost. Jeden z nejlepších zápasů, jaké jsem kdy viděl. A fakt, že byl Yair dva roky mimo a předvede něco takového, to je neslýchané. Bylo to neuvěřitelné. A Max... Myslel jsem, že kvůli těm calf-kickům nepřežije druhé kolo, a když to dotáhl do pátého, že nebude moct odejít z oktagonu po svých. A on se vzadu prochází jako by se nic nestalo. Říkal, že je jeho noha v pohodě."

V pérové váze je teď v podstatě jasno. Podle šéfa UFC se šampion Volkanovski bude muset Hollowayovi postavit potřetí. Zdá se, že tihle dva prostě o dost utekli zbytku divize a tak se budou možná pravidelně potkávat, dokud jeden z nich neukončí kariéru.

Zdroje:  Twitter

Nejnovější články