S prací striptérky skončila, aby byla lepší bojovnicí. Štěstím z prvního vítěztví v UFC skočila komentátorovi do náruče

S prací striptérky skončila, aby byla lepší bojovnicí. Štěstím z prvního vítěztví v UFC skočila komentátorovi do náruče Vanessa Demopoulos dala sbohem práci tanečnice v nočním klubu, aby měla víc času na trénink MMA | zdroj: Profimedia

Do klece přitančila s úsměvem, neuvěřitelné vítězství oslavila roznožkou a během pozápasové rozhovoru si ukradla show pro sebe. Nová hvězda MMA na obzoru?

Zatím největší letošní turnaj UFC byl ve znamení souboje o titul v těžké váze mezi dvěma bývalými týmovými parťáky, odehrála se na něm ale i spousta jiných zajímavých příběhů. Jedním z nich je ten Američanky Vanessy Demopoulos. Ta totiž ještě donedávna pracovala jako tanečnice ve striptýzovém klubu. O tomhle řemeslu dokonce napsala příručku s názvem Striptérčina bible.

Pak ale propadla kouzlu MMA a svou původní práci začala pomalu odsouvat na druhou kolej. Poté, co předloni vyhrála titul v nižší americké organizaci LFA, přišla na poslední chvíli nabídka na účast v Dana White's Contender Series, která funguje v UFC místo pracovního pohovoru. Tehdy to ale nevyšlo.

Vanessa však o rok později dostala druhou šanci, když mohla zaskočit ve vyšší váhové kategorii jako náhradnice za týmovou kolegyni Tracy Cortez do douboje s J.J. Aldrich. Na vítězství sice opět nedosáhla, ale zaručila si tím minimálně jeden další zápas mezi elitou.

Ten přišel na řadu minulý víkend a málem skončil dřív, než stihla Američanka cokoliv předvést. Soupeřka ji totiž trefila bombou ze zadní ruky. Jak Demopoulos později přiznala, probudila se až na zemi. Pod sprškou úderů ale zachovala klid, chytila Argentince ruku a po pár vteřinách ji donutila odklepat za pomoci páky na ruku zvané armbar.

„O můj bože, to je Joe Rogan,“ radovala se, když jí coby vítězku přišel vyzpovídat nejznámější komentátor UFC, kterému o chvíli později vlezla do náruče. „Miluju jiu-jitsu, mohla bych ho trénovat každý den," prozradila pak. Je koneckonců hrdou držitelkou hnědého pásu v BJJ, takže na zemi byla jako ryba ve vodě.

V minulých rozhovorech vyzdvihovala právě i benefity tance u tyče, který je podle ní s tímto bojovým uměním v lecčems podobný. Na pozápasové tiskovce ale prozradila, že práci striptérky dala před zhruba 8 týdny sbohem, aby se mohla naplno věnovat přípravě na zápasy. Nyní má sice pouze základní plat 12 tisíc dolarů za zápas a dvakrát tolik za výhru, v případě dalších úspěchů by však mohla brzy patřit mezi hvězdy, svou pozitivní osobností si totiž už teď určitě získala nemálo fanoušků.

Sympatické je také to, že se bojovým sportům nevěnuje primárně kvůli penězům, ale vidí v nich smysl života. "Nemusím to dělat. V minulosti jsem se dostala do různých finančních problémů jen proto, že jsem upřednostnila bojování namísto jiných lukrativních příležitostí. Ale tohle naplňuje moji duši, ne peněženku. Existují různé typy hodnot a úspěchů, a ten finanční je podle mě jen jednou z oblastí vašeho života. Kým budete na konci života, až ho prožijete a budete vyprávět svůj příběh vnoučatům? Byli jste někým, kdo žil v kanceláři a vydělal hromadu peněz, ale neměl žádný život, protože jste ho vyměnili za dolary? Raději bych ten svůj vyměnila za zkušenosti."

Zdroje:  Tisková konference UFC

Nejnovější články