Šílenost! Usman chtěl zabojovat o titul v polotěžké divizi, na Blachowicze si o dvě váhy výš věřil

Šílenost! Usman chtěl zabojovat o titul v polotěžké divizi, na Blachowicze si o dvě váhy výš věřil Kamaru Usman a Rashad Evans | zdroj: Profimedia

Jeden pás už bojovníkům v UFC nestačí, chtějí alespoň dva. Jenže co dělat, když níž zhubnout nemůžete a o váhu výš vládne váš kamarád? Kamaru Usman plánoval bláznivý skok.

Nigerijec Kamaru Usman je noční můrou bojovníků welterové divize UFC (77,1 kg). Vypadá to totiž, že dokud bude bojovat, na šampionský pás si nikdo jiný nesáhne. 15 výher v řadě bez jediné porážky, taková je šampionova bilance mezi elitou a není divu, že aktuálně kraluje také žebříčku bojovníků bez rozdílů vah.

Usman navíc působí oproti soupeřům o dost robustněji a jeho normální váha se bude určitě pohybovat nad hranicí 90 kilo. Za normálních okolností by se tedy nabízelo, aby přestoupil o divizi výš a stal se dalším členem prestižního klubu dvojitých šampionů. Má to ale háček, střední váze (83,9 kg) totiž kraluje jeho krajan Israel Adesanya. Vzájemný zápas pro ně nepřipadá v úvahu.

Začal se tak rodit plán na šílenou výzvu, která by v UFC neměla obdoby. "Chtěl jsem přeskočit Israele a bojovat s Janem Blachowiczem v polotíze (93 kg). Protože jsem nejlepší bojovník napříč vahami, chtěl jsem to potvrdit. Je jedno v jaké váze, myslel jsem, že by to pro mě byl opravdu dobrý soupeř," prozradil v rozhovoru pro časopis GQ.

Namísto něj se ale nakonec na loupežnou výpravu do vyšší váhové kategorie vydal právě Adesanya. Na Blachowicze však nestačil a musel zkousnout první porážku v profesionální MMA kariéře. Polák následně padl s Teixeirou, který se v květnu postaví Jiřímu Procházkovi.

Jestli by Usman měl proti o dost těžšímu Blachowiczovi šanci, se tak nejspíš nikdy nedozvíme. I kdyby se "Princ z Těšína" znovu vydrápal na vrchol, zuby si na něj okamžitě bude brousit spousta hladových vlků z divize. Na druhou stranu je nigerijský šampion možná dostatečná hvězda na to, aby mu UFC dovolilo šílený plán realizovat. On sám je koneckonců neochvějně přesvědčen, že by Jana porazil.

V nejbližší době ho však s největší pravděpodobností čeká odveta s Leonem Edwardsem, a pokud obhájí, blíží se také rozjetý Khamzat Chimaev, který by mohl představovat opravdu velkou výzvu.

Zdroje:  GQ.com

Nejnovější články