Šok pro Američany, polský Janek uspal favorizovaného Rockholda

Šok pro Američany, polský Janek uspal favorizovaného Rockholda zdroj: USA Today

První zápas bývalého mistra střední váhy v nové divizi nedopadl dle očekávání.

Rockholdův nástup byl drtivý. Bylo vidět, jak moc si proti Polákovi věří a jak moc dobře se cítí o váhu výš, když nemusí podstupovat tak brutální shazování. Ostatně, kdo viděl jeho masivní muskulaturu, ten musel i vzpomenout na to, že ve střední váze býval o tolik lehčí a méně osvalený. Což byla Rockholdova zkáza. Jako mnoho dalších fighterů kteří přejdou o váhovku výš špatně odhadl rozložení sil.

Po sérii opravdu tvrdých kopů, které si s Polákem vyměnil, šel po strhu, aby vše dokonal svým skvělým bojem na zemi. Jenže Blachowicz byl proti. Udržel se na nohách a po dvou minutách marného snažení v klinči Rockhold vypadal unaveně. Když se boj přenesl do středu oktagonu, Rockhold měl ruce dole, oddechoval a začaly vážně problikávat jeho defenzivní mezery. Polák byl opatrný, ale na konci prvního kola zasadil tvrdý hák a společně s gongem poslal Rockholda k zemi high kickem. Bývalého šampiona střední váhy zachránil až právě gong.

Luke Rockhold zdroj: MMA Junkie

Ten se nezvládl během pauzy vzpamatovat. Rockhold hned šel do pokusu o takedown, ruce dole, Blachowicz tohle ustál, vrátil boj do postoje a trefil přesně tu samou levačku, jakou prošel už předtím Bisping a Romero. Rockhold šel k zemi už stažený a bez vědomí, Janek přidal ještě dvě rány pro formu a rozhodčí zápas odpískal. Favorizovaný a pořádně arogantní Rockhold opět skončil po KO mimo a má před sebou spoustu otazníků, co dál s kariérou. Jan Blachowicz si naopak řekl o titulovou šanci.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články