Souboj o nejlepšího Rafaela v UFC ovládl Fiziev parádním knockoutem, pak vyzval tenistu Nadala

Souboj o nejlepšího Rafaela v UFC ovládl Fiziev parádním knockoutem, pak vyzval tenistu Nadala A nejlepším Rafaelem v UFC se stává....Rafael Fiziev! | zdroj: Profimedia

Hlavnímu zápasu uplynulého UFC by se mohlo přezdívat souboj o nejlepšího Rafaela v UFC, anebo také zápas o duel s Conorem McGregorem.

UFC Vegas 58 přineslo velmi důležitý zápas v rámci lehké váhy. Její někdejší šampion Rafael dos Anjos doufal, že by se případnou třetí výhrou v řadě opět o kousek posunul vstříc další titulové šanci. Jenže Brazilce v oktagonu čekal rozjetý Rafael Fiziev (12-1), který v UFC zaváhal pouze v prvním zápase v roce 2019 a od té doby nasbíral 5 výher.

29letý Kyrgyzstánec s azerbajdžánsko-ruskými kořeny dlouho úspěšně zápasil v Muaythai, stále navíc žije a trénuje v Thajsku, což ve svém bojovém stylu nezapře. Od začátku rozkopával Anjosovi ruce a žebra tvrdými roundkicky, ten tedy raději zatlačil a přišpendlil boj na pletivo, dostat soupeře na zem se mu však nepodařilo. Jakmile se ale Fiziev osvobodil, měl v postoji jasně navrch. Zkoušel naskočená kolena, tvrdé boxerské kombinace i lokty a kolo šlo jasně za ním.

I ve druhém kole tahal Fiziev za delší konec provazu, úspěch slavil především s boxerskými kombinacemi a dokázal ubránit Dos Anjosovy pokusy o přenesení boje na zem. Během pauzy si navíc nejspíš stěžoval na rozkopané ruce, takže mu trenéři poradili, aby kopy neblokoval a zkoušel jim raději uhýbat.

Třetí kolo přišlo výrazné zpomalení. RDA se rozhodl, že zvýší své šance na vítězství tím, že bude klinčovat na pletivu, kde se ale nic moc nedělo a bojovníky k větší akci musel pobízet i rozhodčí. Závěr kola si ale pro sebe opět ukradl v postoji Fiziev. Jeden rozhodčí ze tří dal přesto kolo Brazilci (zřejmě věrný fanoušek, pozn. red.)

Ve čtvrtém dějství se zdálo, že Fiziev trochu zpomalil. Koneckonců to byla jeho první zkušenost, dosud zažil maximálně 3 kola a ani to ne moc často. Sice se až na pár momentů nejednalo o extra záživné kolo, ale RDA měl své momenty a připsal si jej bodově na svou stranu.

Poslední kolo oproti tomu začalo pěkně zostra, po pár vteřinách ale Fizievovi vyšla kombinace naskočené koleno, přední direkt a tvrdý zadní hák, který poslal Dos Anjose k zemi. Rozhodčí na nic nečekal a po dalším úderu zápas odmával. Byť se to z pozice diváka mohlo zdát trochu předčasné, Brazilec nijak neprotestoval. "Gratuluce, Rafaeli, skvělá výhra. Byla to zábava, chytil jsi mě dobrým úderem. Užij si vítězství," napsal posléze na sociálních sítích.

"Nejprve bych chtěl říct, že teď už víme, kdo je nejlepší Rafael v UFC," chopil se po zápase mikrofonu Fiziev. "Teď bych rád dal další výzvu - kdo je nejlepší Rafael ve sportu. Rafaeli Nadale, přijď sem (do oktagonu)," řekl a dodal, že ho klidně porazí v jeho sportu. Vzápětí ale už vážně uvedl, že by příště rád dostal někoho z nejlepší pětky lehké váhy. Na tiskové konferenci o chvíli později to dokonce specifikoval na Justina Gaethjeho, což by slibovalo divácky atraktivní bitvu.

Pro Fizieva ale teoreticky přichází v úvahu také souboj s Conorem McGregorem, s nímž měl před pár dny na sociálních sítích menší výměnu názorů ohledně účinnosti některých bojových technik. Co bude s poraženým Dos Anjosem je otázka, ve 37 letech stále doufá v titulovou šanci, ale v tak nabité lehké váze se k ní jen tak nepropracuje. Pokukoval také po "money fightu" s McGregorem, který mu před lety unikl kvůli zranění, avšak ani teď po porážce se nejeví příliš reálně.

Zdroje:  UFC

Nejnovější články