Soupeř odtajněn! Buday v UFC zahájí proti létajícímu tlouštíkovi, který se naposledy blýskl parádním KO

Soupeř odtajněn! Buday v UFC zahájí proti létajícímu tlouštíkovi, který se naposledy blýskl parádním KO Barnett se proslavil nečekanou otočkou, která vyřídila Villanteho. | zdroj: Profimedia

UFC premiéra Martina Budaye bude ostře sledovaná i v zámoří, jelikož se postaví proti loňské senzaci v podobě Chrise Barnetta, který doslova klame tělem.

Spekulacím je konec, slovenský těžkotonážník Martin Buday se ve své premierovém zápase pod hlavičkou nejslavnější MMA organizace světa střetne s Chrisem Barnettem.

Američana byste na první pohled na bojovníka nejspíš netipovali, tenhle na těžkou váhu nezvykle malý bojovník ale doslova klame tělem. Celkově v kariéře nasbíral 22 výher, z toho 17 způsobem T/KO, a zaznamenal pouze 7 porážek.

Do UFC se dostal až ve 34 letech teprve loni a premiéra mu nevyšla, když mu po prvním vyrovnaném kole odešla fyzička a v zoufalosti se vydal na zem, kde ho o dost zkušenější Ben Rothwell v mžiku donutil odklepat.

Ve druhém zápase si ale Barnett naštěstí spravil chuť, když dalšího veterána Giana Villante sestřelil nečekaným kopem z otočky. Vítězství následně oslavil saltem a nová senzace bojových sportů byla na světě.

Styl amerického "Médi" vychází z taekwonda a akrobatické kopy mu opravdu jdou. Pro Budaye ale představuje v podstatě ideálního soupeře, jelikož mu nebude sedět wrestling na kleci ani boj na zemi, kde právě slovenský borec vyniká. Příjemným bonusem je to, že na Barnettův zápas budou po virálním KO zvědaví fanoušci po celém světě a případná výhra před limitem by mohla zviditelnit i Martina, který má po úspěchu v show DWCS skvěle nakročeno.

Zápas je naplánován na 16. dubna, kde se odehraje zatím zveřejněno nebylo, stejně tak neznáme ani hlavní zápas. Duel Buday - Barnett by si ale snadno mohl ukrást veškerou pozornost pro sebe, protože Chris show udělat rozhodně umí, posuďte sami:

Zdroje:  UFC

Nejnovější články