Tisíc dolarů pokuta a kurz zvládání hněvu. Jones opět unikl vězení a vyhlíží titulový zápas v těžké váze

Tisíc dolarů pokuta a kurz zvládání hněvu. Jones opět unikl vězení a vyhlíží titulový zápas v těžké váze Jon Jones, UFC 235 | zdroj: Profimedia

Americká prokuratura má s Jonem Jonesem opravdu velkou trpělivost, bývalý šampion polotěžké váhy nakonec za mřížemi neskončí. Po boku Henryho Cejuda piluje wrestling a vyhlíží návrat do boje.

Jon Jones vyřešil své problémy se zákonem a může se opět věnovat pouze přípravě na premiéru v těžké váze. Dle posledních zpráv uzavřel se stáním zástupcem dohodu o vině a trestu, takže místo pobytu za mřížemi zaplatí směšnou pokutu a navštíví kurz na zvládání hněvu.

Nejmladší šampion v dějinách UFC byl zatčen 24. září v Las Vegas poté, co policie dostala telefonát od jeho dlouholeté přítelkyně Jessie Moses, která si stěžovala na domácí násilí. Po příjezdu strážníků Jones ještě hlavou poškodil jeden z policejních vozů a byl odvezen na stanici. Byl ale následně propuštěn na kauci a do tohoto týdne čekal na výsledky oficiálního šetření.

Jeho přítelkyně nakonec obvinění z domácího násilí stáhla a Jones tak dostal pouze pokutu za ničení cizího majetku. Dohromady musí zaplatit tisíc dolarů a navštívit poradnu, která lidem pomáhá zvládat návaly vzteku a hněvu. Je to již poněkolikáté, co měl známý bojovník potíže se zákonem, proto se někteří domnívali, že tentokrát opravdu může skončit ve vězení. Nejhorší obavy se však nenaplnily, a tak se bývalý šampion polotěžké váhy dále připravuje na svůj přechod do nejtěžší váhové kategorie. 

Jeden z nejtalentovanějších zápasníků všech dob nezápasil od turnaje UFC 247, kde v těsném zápase na body kontroverzně přetlačil Dominicka Reyese. Pár měsíců na to se ale pásu šampiona polotěžké divize vzdal a začal hledat novou výzvu. Tou je samozřejmě vidina zisku dalšího titulu, tentokrát mezi nejtěžšími bojovníky.

„Cítím, že má rychlost a všestrannost udělají obrovský rozdíl. Byl jsem zvyklý porážet chlapy, kteří jsou rychlí, skáčou naskočená kolena, kopou highkicky. Těžké váhy mají obvykle jen silný úder. Jsem si jistý, že tam přinesu všestrannost a pohyblivost, což je v této divizi celkem vzácné,“ prozradil Jon v nedávnem interview.

Odchovanec světoznámé Jackson Wink MMA academy si před časem musel najít nový tréninkový domov. Zakladatel gymu Mike Wikenjohn totiž s Jonesem ztratil trpělivost a zakázal mu vstup, dokud neskoncuje s alkoholem. Bez domova ale Jon dlouhu nezůstal a stal se členem Jackson´s Acoma MMA gymu v Albuquerque.

V tréninku mu pomáhá i „Triple C“ Henry Cejudo. Olympijský vítěz v zápase a bývalý šampion dvou divizí UFC patří mezi nejlepší světové wrestlery a Jones si jejich spolupráci nemůže vynachválit. "Dnes se cítím jako úplný nováček, vůbec nemám slov. Nová úroveň." V blízké budoucnosti se na žíněnce možná potká i s Jiřím Procházkou, kterého Cejudo pozval na tréninkový kemp.

„Jeho trénink je mnohem víc než jen pilování vašich dovedností. Snaží se z vás udělat lepšího člověka. Cítím, že je to ten správný člověk, kterého chci mít po svém boku. Jsem nadšený, jak moc se zlepšuji, pochválil Jones svého nového mentora.

V těžké váze je třeba velká fyzická síla, a tak si Jones ve své rezidenci vybudoval domácí posilovnu a dlouhé měsíce zvedal činky a prošel velkou fyzickou proměnou. „Nyní mám necelých 115 kilogramů, dobře spím a cítím se skvěle. Abych byl upřímný, tak se cítím jako bych byl znovu v pubertě,“ chválí si bývalý středoškolský wrestler svou fyzickou proměnu.

"Dlouhý den na MMA tréninku, břicho plné steaku a stále jsem byl dnes v noci schopný zvednout nějaká zajímavá čísla," ukázal Jon video ze své silové přípravy. 

Těžkou váhu čeká už v lednu titulový souboj, který určí vládce divize, s nímž by se Jones poté mohl utkat. Francis Ngannou disponuje nadlidskou silou, Ciryl Gane je naopak velmi rychlý a pohyblivý.

„Jsem si vědom schopností Ciryla Ganea. Jako jediný se mi může rovnat v bojovém stylu a rychlosti, ale uvidíme, jak si povede v souboji s Francisem. Těším se na souboj s kýmkoliv z nich, bude to velká zkouška. Oba mají mou pozornost a velký respekt. Bude to velký souboj.“

Těžká divize rozhodně potřebuje svěží vítr a Jones je právě tím elementem, který může nejtěžší váhovou kategorii znovu povznést na pomyslný vrchol UFC. Doufejme tedy, že jeho premiéru příští rok opět neodloží spory s vedením ohledně výplaty.

Zdroje:  mmafighting.com

Nejnovější články