Angličan Haggerty opět šokoval svět, Thajce Nong-Oa totálně vypnul v prvním kole

Angličan Haggerty opět šokoval svět, Thajce Nong-Oa totálně vypnul v prvním kole Jonathan Haggerty | zdroj: FOTO: se svolením ONE Championship

Sebedůvěra, to je hlavní klíč úspěchu 26letého thaiboxera Jonathana Haggertyho. Podceňovaný mladík nedal velezkušenému thajskému soupeři šanci a stal se podruhé šampionem organizace ONE Championship.

Angličan Jonathan Haggerty se do srdcí fanoušků thajského boxu poprvé výrazně zapsal v roce 2019, když ve svém teprve sedmnáctém profesionálním zápase doslova rozebral legendárního Sama-A, který měl tou dobou na kontě okolo 400 duelů. S pásem šampiona organizace ONE Championship pak hned vyzval tvrďáka Rodtanga.

Na toho sice ani jednou ze dvou pokusů nestačil, v dalších 4 kláních ale zvítězil a dostal tedy další šanci zabojovat o titul, tentokrát v bantamové váze (65,8 kg). Opět mu byl protivníkem velezkušený Thajec – Nong-O Gaiyanghadao, nejdéle kralující Muaythai šampion ONE (7 obhajob). Ten samozřejmě doufal, že se před domácím publikem na kultovním stadionu Lumpinee blýskne a mladému Britovi sliboval konec KO. "Raději nemrkejte, mám pro vás připravené překvapení," nabádal fanoušky.

"To já mám překvapení pro něj. Jestli po mě půjde, tak se otevře a já toho využiju," kontroval Haggerty a po nástupu do ringu šampiona ještě hecoval. Ačkoliv byl tedy zápas vypsán na 5 kol po 3 minutách, žádná oťukávačka v thajském duchu se nekonala. Nong-O sázel především na tvrdé kopy, Haggerty měl lepší pohyb a v útocích byl kreativnější.

A pak to přišlo, 57 vteřin před koncem prvního kola se Nong-O přiblížil až moc blízko a schytal tvrdý pravý hák, po kterém šel do počítání. Vyhoupl se sice na nohy, ale doslova na nich bruslil. Přesto jej rozhodčí nechal pokračovat. Haggerty ale cítil krev a okamžitě ho zasypal kombinací úderů. Druhé počítání. Třetí už nebylo potřeba, Angličan totiž trefil bradu a Thajec padl hlavou napřed.

"Sledoval jsem ho už jako malý kluk, byl to můj vzor," pronesl po zápase dojatý vítěz, který prý sám nemohl uvěřit tomu, když Nong-Oa poprvé poslal k zemi. Prozradil ale, že ho potřeboval rychle ukončit, protože ho z jeho lowkicků už dost bolela noha a ta by nemusela celých pět kol vydržet. "Pokud bude chtít odvetu, není problém," dodal také, že se nevyhýbá ani komukoliv jinému. A jelikož za skvělý výkon dostal dvojitý bonus (100 tisíc amerických dolarů), zažertoval, že možná zůstane dalšího půl roku v Thajsku, kde strávil finální fázi přípravy. Zpátky v akci ho tak možná uvidíme velmi brzy.

Zdroje:  ONE Championship

Nejnovější články