Bojovník uškrtil soupeře, pak se pustil ještě do rozhodčího, Marc Goddard si to však líbit nenechal

Bojovník uškrtil soupeře, pak se pustil ještě do rozhodčího, Marc Goddard si to však líbit nenechal zdroj: Profimedia

Říkáme to pořád, MMA rozhodčí mají tvrdý chleba. Naposledy se o tom přesvědčil Marc Godard, když se do něj nevybíravě pustil jeden z bojovníků.

Marc Goddard patří k nejznámějším MMA rozhodčím na světě a často rozhoduje ty nejprestižnější souboje v UFC. Poté, co nejprestižnější organizace vyklidila Bojový ostrov, zůstal Godard v Arabských emirátech, aby dohlížel na zápasy také na akci UAE Warriors 12. Tam si nakonec sám málem zabojoval.

Ahmad Al Darmaki není příliš zvyklý vyhrávat, ze 7 profesionálních zápasů se mu to povedlo totiž pouze dvakrát. Se svým soupeřem Bogdanem Kirilenkem si však poradil už v prvním kole, když se mu dostal do zad a pohotově nasadil škrcení zvané jako rear-naked-choke. Kirilenko plácal takřka okamžitě, avšak Ahmad ho odmítal pustit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fights.cz (@fights.cz),Srp 1, 2020 v 2:16 PDT

Rozhodčí Marc Godard musel tedy Ahmadovo sevření uvolnit silou a vzápětí mu dal rázně najevo, že to bylo hodně nesportovní chování. Bojovník reagoval po svém a chytil rozhodčího pod krkem. V případě konfliktu by ale měl pravděpodobně navrch dvakrát větší Godard, který nevypadal, že by rychlé eskalace ve rvačku bál. Koneckonců už má zkušenosti i se strkanicí v Bellatoru s Conorem McGregorem, který před pár lety naběhl do klece oslavovat vítězství svého týmového kolegy.

Al Darmaki se sice po strkanici sice jal oslavovat třetí vítězství v profesionální kariéře, to však ještě netušil, že za své chování bude diskvalifikován. Na celou situaci reagoval také šéf UFC Dana White s tím, že pokud by se to stalo v jeho organizaci, mělo by to pro bojovníka horší konec:

"Pokud pracuješ pro mě a chováš se k rozhodčímu takhle, vyhodím tě. Ztratíš práci a už nikdy pro mě nebudeš pracovat znovu."

Našli se však i tací, kteří se Ahmada zastali, protože prý nemusel v zápalu boje Kirilenkovo plácání na podlahu vůbec zaregistrovat. Měl by se každopádně za své chování omluvit. Sám Marc Goddard incident nijak nekomentoval.

Zdroje:  7News , sports.yahoo.com

Nejnovější články