Buakaw se opět ukázal v ringu, Španěla sice poslal do počítání, knockoutovat ho ale nedokázal

Buakaw se opět ukázal v ringu, Španěla sice poslal do počítání, knockoutovat ho ale nedokázal Legenda Muaythai – Buakaw Banchamek | zdroj: Profimedia

Ani ve 41 letech Buakaw nezpomaluje, letos si připsal už pátý zápas a vyhlíží velkou výzvu mimo svou domovskou disciplínu.

Jen čtyři týdny poté, co se bez rukavic pobil se svým kamarádem Saenchaiem, se legendární thaiboxer Buakaw Banchamek vrátil do ringu, aby si dal v kickboxu odvetu s Nayaneshem Aymanem ze Španělska. S tím se potkal už před pěti lety v čínské organizaci Kunlun, kde zvítězil na KO v prvním kole.

"Buakawa respektuji, ale jeho současná forma na mě dojem nedělá, vypadá menší a slabší, než když jsme spolu bojovali v roce 2018. Tehdy byl na vrcholu sil, teď jsem v nejlepší formě já," prohlašoval Ayman sebevědomě před odvetou. "Jakmile zazní úvodní gong, jeho čas se začne odpočítávat. Od toho knockoutu jsem celých pět let analyzoval, kde jsem udělal chybu. Trénoval jsem, abych byl lepší a mohl se pomstít."

Pomsta se ale nekonala, thajská legenda totiž nastoupila ve skvělé formě a dala vzpomenout na staré časy. Zároveň také Buakaw překvapil tím, že boxoval o dost víc, než je u něj obvyklé. A právě tvrdým pravým hákem poslal Aymana v prvním kole do počítání. A jako by ho to ještě víc nahecovalo a chtěl vyhrát před limitem, to se mu ale přes veškerou snahu nepovedlo. Přesto ukázal, že i ve 41 letech zůstává ve skvělé formě, což je o to obdivuhodnější, že má za sebou skoro 300 zápasů.

Pro Buakawa to byl letos už pátý fight, možná ale poslední v kickboxu/thaiboxu. "Možná přejdu do jiného bojového stylu, který je dost intenzivní, protože mám rád výzvy, rád testuju svoje limity. Chci vidět, jestli to můžu dotáhnout na vrchol ve světě," prohlásil už před zápasem s Aymanem. Už nějaký čas se totiž mluví o tom, že by se měl v příštím roce utkat s legendou klasického boxu Mannym Pacquiaoem. Tomu by koneckonců odpovídalo i to, že se i v kickboxerském souboji snažil prosadit zejména boxerskými kombinacemi.

Celý Buakawův zápas z Rajadamnern stadionu můžete zhlédnout níže:

Zdroje:  RWS – Rajadamnern World Series

Nejnovější články