Další zápas Floyda Mayweathera uvidí naživo jen 20 diváků, boxovat bude i legenda MMA

Další zápas Floyda Mayweathera uvidí naživo jen 20 diváků, boxovat bude i legenda MMA Anderson Silva a Floyd Mayweather si zaboxují na střeše mrakodrapu | zdroj: Profimedia

Pořádný balík peněz Floyd Mayweather nikdy neodmítne, a tak se opět vrací do ringu, tentokrát si zaboxuje na střeše mrakodrapu. Soupeř je nakonec lepší, než se čekalo. V akci uvidíme také jednoho z nejlepších MMA bojovníků historie.

Je to sice už pár let, co Floyd Mayweather porazil Conora McGregora a se skóre 50-0 v profiringu oficiálně ukončil kariéru, to ale neznamená, že se mezi čtyři provazy za patřičný obnos rád nepostaví v exhibičních utkáních. Podíval se tak například do Japonska, kde zničil tamější kickboxerskou hvězdu Tenšina Nasukawu, a loni se střetl také s nechvalně známým youtuberem Loganem Paulem, za což měl údajně vyinkasovat 65 milionů dolarů.

Už 14. května ho na střeše hotelu Burj Al Arab v Dubaji čeká další podobný zápas. Sám Floyd o něm hovoří jako o "limitované edici boxerské předváděčky". Naživo ho totiž bude moci sledovat pouze 20 diváků, kteří si zakoupí lístek v podobě NFT s cenou 65 Ethereum, což je aktuálně více než 4,2 milionu korun.

Původně se spekulovalo, že by Floydovým soupeřem mohl být 20letý Rashed Belhasa, syn dubajského miliardáře a úspěšný youtuber. Z této šaškárny ale naštěstí sešlo a do protějšího rohu se nakonec postaví rovněž neporažený Don Moore (18-0-1, 12 KOs), který v minulosti trénoval pod vedením Mayweatherova strýce Rogera. Naposledy ale zápasil v roce 2016 a naprostá většina soupeřů, kterým během kariéry čelil, měla zápornou bilanci.

Mnohem zajímavější nejspíš bude hlavní předzápas, v němž se ukáže Anderson "Spider" Silva, jeden z nejlepších MMA bojovníků historie, kterému box opravdu jde, bilanci má 3-1. Soupeřem mu bude 35letý krajan Bruno Machado, úřadující šampion organizace UAE Warriors. Zlá krev mezi nimi rozhodně není, v minulosti spolu dokonce trénovali.

Dobrá zpráva je, že pro všechny, kteří nemají 4,2 milionu nazbyt, nebo si nestihnou koupit NFT lístek (polovina už je údajně prodaná), bude na live-now.com k dispozici PPV přenos za 14,99 Eur.

Zdroje:  The Sun , Boxingscene.com

Nejnovější články