Jake Paul navázal spolupráci s národním týmem USA, bude trénovat s boxery a doprovodí je na olympiádu

Jake Paul navázal spolupráci s národním týmem USA, bude trénovat s boxery a doprovodí je na olympiádu Jake Paul vs. Nate Diaz | zdroj: Profimedia

Jake Paul mění svět boxu, nově navázal spolupráci s reprezentačním týmem Spojených států, kterému by měl pomoci především s propagací amatérských sportovců.

Reprezentační tým USA před Olympijskými hrami v Paříži spojí síly s boxujícím youtuberem Jakem Paulem. Ten bude s americkými boxery trénovat a později je doprovodí přímo na místo. Hlavní jeho přínos má být především zviditelnění sportovců.

"Mým cílem bylo vždy navést záři reflektorů nejenom na box samotný ale také na lidi, kteří tvrdě makají, aby se v něm stali nejlepší," okomentoval novinku sám Paul. "Olympiáda je tím největším sportovním kolbištěm na světě a je mi ctí, že můžu přitáhnout pozornost k americkému boxu a dělat mentora těmhle mladým inspirativním sportovcům, kteří jdou bojovat o zlato."  

Je jasné, že tohle spojení nebude všem po chuti, ale jestli Jake Paul něco umí, tak je to přitahování pozornosti. Nyní bude mít šanci ukázat, že box nejsou jen nablýskané galavečery, ale také dennodenní dřina a amatérské soutěže.

Výkonný ředitel americké reprezentace obdivuje, co Paul za pouhé 3 roky v ringu dokázal, a věří, že "youtuber" může amatérské boxery naučit, jak se lépe propagovat. Otázkou je, zda pak ale raději nezběhnou do profi, kde si mohou přijít na mnohem větší peníze.

Co se týče Paulovy vlastní kariéry, před pár dny si připsal výhru nad profesionálem André Augustem, kterého knockoutoval hned v prvním kole. Po zápase sliboval, že dalšího soupeře oznámí brzy, zatím se tak ale nestalo. Začal se ale ozývat ex-šampion UFC Tyron Woodely, který by chtěl dvě porážky z boxu Jakeovi oplatit v MMA (a taky nejspíš vydělat další peníze).

Zdroje:  Twitter Jake Paul

Nejnovější články