Overeema zpět v ringu přivítá král kickboxu Rico Verhoeven

Overeema zpět v ringu přivítá král kickboxu Rico Verhoeven zdroj: Profimedia

Kickbox konečně dostává tolik potřebný megazápas. Ostřílený MMA bojovník navlékne větší rukavice a v ringu poměří síly s neohroženým vládcem těžké váhy.

Jméno Alistair Overeem je ve světě bojovým sportů pojem. Na kontě má neuvěřitelných 67 MMA zápasů, v nichž čelil absolutní světové špičce a posbíral spousty trofejí a titulů. Až do poslední chvíle holandský „Demoliton Man“ věřil, že k nim na sklonku kariéry přidá také šampionský pás z UFC, který mu ve sbírce chyběl. Naděje se rozplynula až letos v únoru, když ho knockoutoval ruský dlouhán Volkov. Následně s ním organizace ukončila spolupráci.

„Poslední jízda skončila, ale že stála za to,“ reagoval tehdy na smutnou zprávu Overeem. Z jeho slov ale nebylo jasné, zda ve 41 letech už pověsí rukavice na hřebík, anebo si bude hledat angažmá jinde. Zájem o něj totiž byl. On se nakonec rozhodl pro návrat ke kořenům v podobě kickboxu a upsal se organizaci GLORY.

V ringu se nabízelo dokončení trilogie s kolegou ze zlatých časů K-1 Badrem Harim. Poprvé se utkali na silvestra roku 2008 a Overeem Marokánce tvrdě knockoutoval hned v prvním kole. O rok později mu ale Hari oplatil stejnou mincí a srovnal skóre na 1-1. Nyní dal však Overeem přednost souboji s úřadujícím šampionem Rico Verhoevenem. „Badr nemá titul,“ odůvodnil svoji volbu v pořadu The MMA Hour.

Rico Verhoeven je aktuálně asi největší hvězda kickboxu. Těžké váze vládne neohroženě už dlouhá léta, naposledy prohrál v roce 2015 a aktuálně jede na vlně 14 vítězství v řadě. Mnozí mu však vytýkají až příliš technický a opatrný styl boje. Bohužel pro něj aktuálně kickbox nenabízí ani moc zajímavých soupeřů. Jméno kalibru Overeema ale určitě přitáhne velkou míru pozornosti. Byť sám Alistair uznal, že v Holandsku je pravděpodobně považován za větší hvězdu Rico.

„Dělá hodně rozhovorů v médiích, já ne, nebaví mě to, obzvlášť ne v Nizozemí. Tam je totiž kickbox spojován s nelegálními činnostmi a pokaždé musím vysvětlovat, že já s tím nemám nic společného. A když se podíváte na Rica, tak hned víte, že on kriminálník není, je to od pohledu dobrý kluk.“

Oba se dobře znají, v minulosti společně trénovali a není mezi nimi tedy žádná zlá krev. "Je to jméno, které bych rád měl na svém seznamu," pozradil Rico. "Kdysi si v kicboxu vedl dobře, ale ty dny jsou pryč, teď je tu moje éra."

Overeem pod pravidly kickboxu naposledy bojoval v roce 2010, kdy se osmičlennou pyramidou probil až k titulu v K-1.  Podle jeho názoru je ale snazší přejít k těmto pravidlům z MMA než naopak. Jak se mu to povede, se dozvíme již 23. října na akci GLORY Collision 3, která se odehraje v GelreDome v Arnhemu, kapacita diváků by se měla pohybovat okolo 27 tisíc.

Pro Overeema to nebude poslední zápas, plánuje prý ještě 3-4 další. V budoucnu ale nevylučuje ani návrat ke smíšeným bojovým uměním. Dlouho koneckonců usiloval o souboj s Fedorem Emelianenkem. „To by bylo něco, co by mě zajímalo. Už třikrát to ale odmítl, takže z jeho strany asi není zájem.“ Až kariéru ukončí, chce se prý „Reem“ věnovat trénovaní ostatních. Jelikož ho však baví cestování, rád by měl tělocvičny hned v několika zemích. Aktuálně prý zvažuje, kde své základny vybudovat.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články