„Pavouk“ Silva ostře zkritizoval šéfa UFC, nelíbí se mu jeho přístup k legendárnímu St. Pierrovi

„Pavouk“ Silva ostře zkritizoval šéfa UFC, nelíbí se mu jeho přístup k legendárnímu St. Pierrovi Anderson Silva ukázal, že boj má prostě v krvi, Chaveze porazil na body. | zdroj: Profimedia

Anderson Silva se zastal legendárního Georgese St. Pierra a apeluje na vedení UFC, aby s Kanaďanem rozvázalo smlouvu.

Přechod z oktagonu mezi čtyři provazy se u MMA bojovníků stává v posledních letech čím dál oblíbenějším a v ringu už jsme mohli vidět několik zajímavých jmen. Mezi ně se chtěl zařadit také legendární kanadský fighter a ex-šampion welterové a střední váhy UFC Georges St. Pierre, jehož zlákal zápas s bývalým držitelem deseti titulů v boxu Oscarem de la Hoyou.

K tomuto zajímavému duelu však alespoň prozatím nedojde. GSP totiž dostal zákaz od UFC, u kterého je i přes fakt, že naposledy bojoval před třemi a půl lety, stále vázaný platnou smlouvou. Šéf organizace Dana White toto rozhodnutí nejdříve obhajoval strachem o St. Pierrovo zdraví a následně kvůli aktivnímu kontraktu zatrhl také jeho přestup pod boxerskou promotérskou společnost Triller.

St. Pierre zkoušel veškeré možné způsoby, jak tuto situaci zvrátit, a dokonce zkontaktoval i bývalého majitele UFC Lorenza Ferttitu, kterého žádal, aby Whitea přemluvil. Ani to však nevyšlo a GSP tak letos v srpnu s hodně velikým zklamáním v hlase oznámil, že od podobných plánů v dohledné době upouští a rukavice prozatím nechává pověšené na hřebíku.

GSP 2 zdroj: Profimedia

De la Hoya by přitom nebyl jediným zájemcem, který by si to se St. Pierrem rád rozdal. Podobné přání projevil také další bývalý šampion střední váhy UFC a velice oblíbený brazilský bojovník Anderson „Spider“ Silva. Ten se po loňském propuštění z nejslavnější MMA organizace přeorientoval na box, a dokonce už si letos v červnu připsal hned ve svém prvním zápase vítězství nad Mexičanem Juliem Cesarem Chavezem Jr. Už v sobotu 11. září jej navíc čeká další zápas, proti dalšímu bývalém šampionovi UFC, Titu Ortizovi.

Podle Silvy si White podobnými rozhodnutími hraje na všemocného a je tak pro mnoho lidí hodně otravný. „Dana mě v ničem nepřekvapuje,“ řekl Silva v rozhovoru pro server MMA Fighting. „Chtěl bych, aby ho od té smlouvy osvobodil. GSP je stále ve formě a může pokračovat v bojování. Držet ho jen kvůli egu je nesmyslné a směšné. Nechte toho chlapa jít.“

„Už nechce bojovat v MMA. Ale je tu možnost, aby bojoval ještě další dva, tři, čtyři roky v boxu. Nebojoval by s mladými kluky, ale mohl by do toho jít právě s de la Hoyou. Nebo s někým, kdo by mu poskytl podmínky na to, aby předvedl dobrý výkon. A vy ho raději budete dál držet pod smlouvou? Po tom, co pro vaší organizaci udělal? To je opravdu směšné a nemáte to zapotřebí,“ nechal se slyšet bývalý šampion UFC.

Tento vzkaz si UFC rozhodně za rámeček nedá. I tak je ale stále celkem slušnou záhadou, proč vedení tolik lpí na dodržení plné smluvní délky. Určité spekulace tvrdí, že si White pojišťuje St. Pierra pro několikrát propíraný potencionální zápas s Khabibem Nurmagomedovem, ale vzhledem k rozpoložení obou bojovníků je šance na realizaci tohoto duelu téměř nulová. 

Zdroje:  MMA Fighting

Nejnovější články