Po výhře brutálním KO vyhlíží Pudzian novou výzvu. Chystá se souboj s další legendou, který by trhnul rekord v návštěvnosti

Po výhře brutálním KO vyhlíží Pudzian novou výzvu. Chystá se souboj s další legendou, který by trhnul rekord v návštěvnosti Mariusz Pudzianowski | zdroj: Profimedia

Bývalý nejsilnější muž světa a stále úspěšnější MMA zápasník byl hostem pořadu MMA Hour, kde prozradil, s kým by chtěl dále zápasit a kde. A znovu došlo také na jeho tajnou dietu.

Mariusz Pudzianowski a jeho drtivé KO, kterým uspal Michala Materlu v hlavním zápase KSW 70, obletělo prakticky celý svět MMA. A není se, co divit. Přestože populární Pudzian nastupoval do souboje jako outsider, od první vteřiny udával tempo fightu a netrvalo mu ani dvě minuty, než brutálním zvedákem poslal soupeře do bezvědomí.

„Před tímhle zápasem hodně lidí říkalo, že jsem jen strongman, který přišel do MMA a chybí mi kondice a technika, a že si nedokážu poradit s dobrým fighterem. Ale já jsem ukázal, a ne poprvé, že to dokážu,“ prohlásil Mariusz v rozhovoru pro MMA Hour s tím, že mu skutečně velká část sportovní obce nedávala v zápase se zkušeným Materlou moc šancí. O to větší radost musí mít teď z toho, že se na něj prakticky ze všech stran valí chvála, jakého dosáhl jedinečného vítězství.

Sám Mariusz to ale za svůj nejtěžší souboj nepovažuje: „Měl jsem už i těžší zápasy. To spíše mí fanoušci začali říkat, že tohle byl můj nejlepší zápas. Pro mě to byla prostě jen další výzva, kterou jsem úspěšně překonal. A teď jsem připravený na další.“

Jedna poměrně zajímavá výzva se před ním každopádně rýsuje. Hned po vítězství přišla v pozápasovém rozhovoru řeč na Mameda Khalidova, bývalého šampiona střední váhy a bojovníka s obdobným legendárním statusem, jaký má v Polsku sám Pudzianowski. Pár sekund na to už byl čečensko-polský zápasník v kleci a podával si s Pudzianem ruku na znamení souhlasu se vzájemným zápasem.

 „Zápas s Mamedem bude zajímavá výzva. Když jsem přišel do MMA, všechno jsem se učil od něj. A teď spolu možná zkřížíme rukavice. Bude to pro mě dobrá a emocionální výzva,“ vyjádřil se k potenciálnímu střetnutí několikanásobný nejsilnější muž světa.

O tento zápas rozhodně stojí také vedení KSW, pro které by to znamenalo výbornou marketingovou příležitost a nejspíše taky útok na nejvyšší diváckou účast na MMA akci.

Jestli se všechno domluví, pak by to mohlo být na Národním stadionu ve Varšavě pro 60 tisíc diváků. Takže jestli všichni podepíšeme tu správnou smlouvu, bude to tam,“ prozradil Mariusz možnou lokaci pro souboj. Jednalo by se o návrat MMA na varšavský stadion po 5 letech. Naposledy se zde KSW představila v roce 2017 s galavečerem KSW 39. Turnaji zde tehdy přihlíželo přes 57 tisíc diváků a jedná se stále o druhou největší návštěvnost MMA akce v historii (tou první je PRIDE Shockwave z roku 2002 s více než 71 tisíci lidí).

Snad jediným problémem by mohl být postoj Mariuszova trenéra, Anzora Azhieva. Rodilý Čečenec má blízký vztah a velký respekt ke svému krajanovi Khalidovi a z jeho vyjádření vyplývá, že se žádným způsobem nechce podílet na přípravě na zápas proti němu. Dá se však předpokládat, že to Pudzianovi, který si vždy šel vlastní cestou, nebude nijak vadit a nejspíše pro přípravu na toto střetnutí trenéra vymění. A kdy by mohlo k tomuto fightu dojít?

„Těžko říct přesně, ale můžu říct, že tento rok mě ještě určitě uvidíte. Pokud se mi samozřejmě vyhnou zranění,“ přiblížil Pudzian v rozhovoru, že chce být dále aktivní.

Řeč přišla opět také na jídlo a dietu, která v Mariuszově podání nepřipomíná zrovna stravu vrcholového atleta: „Jím, na co mám chuť. Akorát deset dní před zápasem jsem musel vysadit čokoládu. Ale od neděle už jí zase jím hodně a ještě teď na mě nějaká čeká v autě,“ netají se svým apetitem na sladké.Zajímavá byla také odpověď na otázku, co měl zrovna na snídani: „Co jiného můžeme v Polsku jíst na snídani, než pořádnou polskou klobásu. A celé jsem to zapil kolou. Speciální tajná dieta podle Pudziana,“ doplnil se smíchem.

Nejsilnějšího Poláka tedy snad uvidíme v kleci KSW ještě letos a je dost pravděpodobné, že to bude právě s Khalidovem. Pokud mu tedy vydrží zdraví, což je prý teď to jediné, co si přeje, jak se svéráznou skromností dodal na závěr rozhovoru: „Jako člověk mám úplně všechno, co bych mohl chtít. Chtěl jsem Ferrari, mám ho v garáži. Chtěl jsem Maybach, mám ho v garáži. Chtěl jsem mít spoustu aut, všechny stojí v garáži. Nic mi nechybí, teď chci být jenom zdravý a to mi bude ke štěstí stačit.“

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články