Pokračovatel boxerského rodu Mayweatherů? Děda Floyd se chlubí "uměním" dvouletého vnuka

Pokračovatel boxerského rodu Mayweatherů? Děda Floyd se chlubí "uměním" dvouletého vnuka Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor | zdroj: Profimedia

Jablko nepadlo daleko od stromu a vypadá to, že klan Mayweatherů v boxu ještě neřekl poslední slovo. 

Jméno Mayweather se zapsalo do historie bojových sportů zejména díky neporaženému Floydovi. Tam ale příběh nezačal a možná také neskončí, přestože by několik následujících generací slavné rodiny nemuselo hnout prstem.

Jak už to tak občas bývá, na začátku stála náhoda. Floydova otce v sedmé třídě na základce napadl známý školní výtržník. Bitku ale přerušil příchod učitele, který výrostkům dal na výběr – buďto budou pokračovat a dostanou trest, anebo si vezmou rukavice a vyřídí si spory v boxerském ringu. Asi není potřeba zdůrazňovat, kterou možnost zvolili. 

Floyd senior to nakonec dotáhl až k bitvě o titul asociace USBA ve váze do 67 kilogramů. To samo by na výrazný zápis do sportovní historie nestačilo, starý Mayweather ale dostal k boxu také své dva bratry, kteří se šampiony stali, a vybudoval si precizní defenzivní styl, který začal učit svého syna sotva se postavil na nohy. U jeho prvních úspěchů ale nebyl, odpykával si totiž trest za obchod s drogami. V tu chvíli ho jako trenéři zastoupili jeho bratři. Na syna ale o to víc apeloval, aby se věnoval tréninku a vyhnul se tak kriminálu. Nakonec to zafungovalo a s Floyda juniora se stal jeden z nejúspěšnějších boxerů v dějinách.

Teď se ale historie, snad jen částečně, opakuje. Floydovi synové sice nešli v otcových šlépějích, teprve dvouletý vnuk KJ si ale boxování očividně zamiloval a je vidět, že už toho od slavného dědy spoustu odkoukal a stal se doslova přes noc hvězdou sociálních sítí.

Kdo ví, zda malému Mayweatherovi láska k boxu vydrží a jednou ho uvidíme v ostrém zápase. O peníze totiž rozhodně nouzi mít nebude, zároveň ale v posledních letech v ringu vídáme spoustu finančně dobře zajištěných celebrit, které si bojové sporty oblíbily.

Zdroje:  Floyd Mayweather – Instagram , The Ring

Nejnovější články