Rvačka v ringu! Exhibiční zápas Floyda Mayweathera se zvrhnul v pořádnou pranici s vnukem mafiána

Rvačka v ringu! Exhibiční zápas Floyda Mayweathera se zvrhnul v pořádnou pranici s vnukem mafiána John Gotti byl nakonec diskvalifikován za držení. A moc se mu to nelíbilo. | zdroj: Getty Images

Floyd Mayweather si užívá boxerského důchodu a už jen objíždí exhibiční zápasy. Na tenhle ale určitě jen tak nezapomene.

Jeden z nejlepších boxerů novodobé éry Floyd „Money“ Mayweather ukončil profesionální kariéru, ale tu a tam si zaboxuje v rámci exhibičních zápasů s kickboxery, influencery nebo bývalými sparring partnery.

Jednou takovou exhibicí (sedmou v pořadí), měl být i zápas s 30letým Johnem Gottim III. O koho se jedná? Je to MMA bojovník s rekordem 5-1 a boxer v polotěžké váze se dvěma výhrami na kontě. To by samo o sobě asi na exhibiční zápas s takovou hvězdou, jako je Mayweather, nestačilo, ale háček je v Gottiho rodině. Je vnukem mafiánského bosse kartelu Gambino, který má asi pořád nějaké páky, a tak se stalo, že Gotti se mohl s Mayweatherem utkat.

Zápas ze začátku probíhal ze strany Mayweathera až mimořádně agresivně a ukazoval, jak je i ve 46 letech dobrým boxerem. Gotti vypadal trochu překvapený z takového tlaku od jinak defenzivního veterána. Floyd ve druhém a třetím kole sice trochu sundal nohu z plynu, ale i tak zápas vyhrával. Ve čtvrtém kole bylo vidět, jak si s Gottim hraje a ještě se mu přitom stíhal vysmívat. V pátém kole se trashtalk obou boxerů ještě vystupňoval s Gotti dostal následně od rozhodčího Kennyho Baylesse varování za držení v klinči, přičemž si jeho trenéři stěžovali na Floydův trashtalk.

V šestém kole už měl rozhodčí Kenny Bayless dost Gottiho držení a nadávek na svou adresu, zápas tedy zastavil a Gottiho diskvalifikoval.

To se mladému boxerovi z mafiánské rodiny vůbec nelíbilo a rozhodl se v boji pokračovat i bez povolení sudího. Mayweather viděl, že i když zápas oficiálně skončil, bude se muset bránit. To se mu dařilo a horkokrevný Gotti od něj ještě schytal pár ran, než do ringu skočili trenéři a týmoví parťáci obou boxerů a začali je od sebe trhat. Nakonec celá strkanice vyústila ve rvačku mezi týmy a v ringu bylo v jednu chvíli až 60 lidí.

Mayweather se ke rvačce vyjádřil jen hodně stručně, když celou událost popsal v zákulisí jako „To byla šílená s*ačka“. Mezitím Gotti nelenil a zavolal si na „pomoc“ UFC bojovníka Conora McGregora, který s Mayweatherem před 6 lety v boxerském ringu prohrál: „Jsi můj nepřítel do konce života,“ napsal směrem k Mayweathrovi. „Conore McGregore, potřebujeme posily. Ten ubožák mě vůbec nesejmul ani nezastavil. Byla to bezdůvodná diskvalifikace.“

Zdroje:  mirror.co.uk , mmafighting.com

Nejnovější články