Pomsta dokonána! Buakaw oplatil KO jedinému bojovníkovi, který ho kdy knockoutoval

Pomsta dokonána! Buakaw oplatil KO jedinému bojovníkovi, který ho kdy knockoutoval Legenda Muaythai – Buakaw Banchamek | zdroj: Profimedia

Japonec Jošihiro Sató se po 7 letech vrátil do ringu, aby se popáté utkal s thajským rivalem Buakawem. Zápas nakonec trval jen 2 minuty a 18 vteřin.

"Lidi mě znají jako agresivního bojovníka, který před nikým necouvne. Jen málokdo ale ví, že za více než 300 zápasů, které jsem odbojoval, jsem byl knockoutovaný pouze jednou. Jednou jedinkrát za celou svou kariéru. Ten zápas si budu navždycky pamatovat. Kdyby nebylo Satóa, byl bych bojovníkem, co nikdy neprohrál na KO," lákal Buakaw na souboj se svým japonským rivalem.

Ačkoliv byl zápas uváděn jako exhibice podle pravidel kickboxu, kdo Buakawa zná, moc dobře věděl, že to v podstatě nic neznamená. Od začátku bylo vidět, že se nechce v ringu zdržovat plných devět minut. Japonskému dlouhánovi bral kyslík tvrdými údery na žebra a jeho rychlým kopům se uhýbal jako Neo kulkám v Matrixu. Sató byl sice techničtější, ale brutální síle čelit nedokázal. Po dvou minutách a deseti vteřinách schytal tvrdý hák na bradu a šel k zemi. Zvednout se už nedokázal.

Překvapení se tedy nekonalo a Buakaw pěkným knockoutem pravděpodobně zakončil skoro dvě dekády trvající rivalitu, kterou ovládl 4:1 na zápasy. Symbolicky to bylo stejným úderem, po kterém šel v roce 2008 sám k zemi.

Co thajskou superstar čeká příště? V březnu by se měl Buakaw v zápase Muaythai bez rukavic potkat s kamarádem Saenchaiem. Jelikož si ale i ve 40 letech udržuje vysoké zápasové tempo, pravděpodobně ho v ringu uvidíme ještě předtím, možná opět na proslulém Rajadamnern stadionu.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články