Souboj šampionů MMA a boxu v novém sportu dopadl zcela jednoznačně a netrval ani dvě minuty

Souboj šampionů MMA a boxu v novém sportu dopadl zcela jednoznačně a netrval ani dvě minuty Kubrat Pulev zasahuje Franka Mira přesnými údery. | zdroj: Profimedia

Oba byli jednu dobu mistři svého oboru, ale pravidla nahrávala jednomu z nich a podle toho také zápas dopadl.

Organizace Triller Fight Club včera ukázala svůj nový formát zápasů „Triad Combat“, kde se kombinuje MMA s boxem. Hlavním zápasem tohoto turnaje byl souboj dvou bývalých šampionů ve dvou různých sportech. Za MMA nastoupil někdejší šampion UFC Frank Mir a box reprezentoval bývalý šampion těžké váhy Kubrat Pulev.

Pravidla nového sportu jsou poměrně jednoduchá - bojuje se v trojúhelníkovém ringu a ve sparingových MMA rukavicích, přičemž se mohou používat všechny možné údery (včetně úderů z otočky), kopy jsou zakázány. Povolen je také klinč, ale soupeř se nesmí házet na zem. Kola trvají 2 minuty.

Ten, kdo alespoň trochu sleduje oba sporty pravděpodobně nad tímto soubojem dvou bývalých šampionů pozvedl obočí. Protože zatímco Frank Mir nebyl v MMA nikdy známý jako nebezpečný boxer a zápasy vyhrával díky svému skvělému grapplingu, tak Kubrat Pulev byl ještě donedávna na špičce boxerského světa. Za svoji bohatou kariéru bulharský  ex-šampion prohrál pouze dvakrát, a to s Vladimirem Kličkem a naposledy před rokem s Anthonym Joshuou. Zbylých 28 zápasů vyhrál, z toho 14x na KO.

Navíc Frank Mir už dlouhou dobu ani v MMA nepředvádí špičkové výsledky a vypadalo to, že si do zápasu přišel hlavně pro výplatu, o které se vyjádřil, že je s ní velice spokojený, a že pokud by vyhrál, tak bude atakovat sedmimístnou sumu. Frank to ale viděl až příliš optimisticky a duel s bývalým boxerským šampionem dopadl tak, jak se dalo čekat.

Už od prvního Pulevova jabu bylo jasné, že tento souboj nebude trvat celých 9 kol. Bývalý boxerský šampion byl mnohem rychlejší a měl výrazně lepší přehled. Mir se ho podle očekávání snažil svazovat v klinči a nechtěl mu dovolit rozpoutat peklo na delší vzdálenost.

Ze začátku se to někdejšímu šampionovi UFC sice dařilo, ale v klinči nedělal žádnou větší škodu a nakonec byli oba roztrženi rozhodčím. Následně Pulev převzal otěže zápasu a trefoval Mira do hlavy i do břicha rychlými a ostrými údery. Zatímco Američan dal jeden jab, Kubrat mu za stejný čas rozdal i čtyři údery.

Bylo tak jen otázkou času, než se bývalý boxerský šampion dobře trefí na bradu, což přišlo deset sekund před koncem prvního kola. Mir se po tvrdém zadním direktu začal potácet a po dalším levém háku bylo vidět, že sice ještě stojí na nohou, ale není daleko od bezvědomí.

Pulev ihned věděl, že je po zápase a nechtěl dávat svému soupeři zbytečné rány. Naopak zkušený rozhodčí Dan Miragliotta se k zastavení zápasu moc neměl a chvíli to vypadalo, že chce nechat Mira „popravit“ ještě jednou pořádnou ranou. Nakonec ale přece jen sekundu před koncem úvodní dvouminutovky zápas odmával.

Zdroje:  mmajunkie.com

Nejnovější články