Stane se Soldič králem třech divizí KSW? V Polsku mají rádi bizarní zápasy, nevylučuje Robocop souboj ve vyšší váze

Stane se Soldič králem třech divizí KSW? V Polsku mají rádi bizarní zápasy, nevylučuje Robocop souboj ve vyšší váze Kincl versus Soldić o titul KSW. | zdroj: Profimedia

Kosí každého, kdo proti němu nastoupí do klece. Naposledy sílu jeho úderů pocítila polská legenda, kterou poslal rovnou do špitálu. Nový šampion polotěžké divize by ji rád pomstil, dá v sázku svůj pás?

Chorvatský zápasník má před sebou poslední zápas v současné smlouvě s polskou KSW. A je možné, že v něm zabojuje o nevídaný kousek, být současně králem tří divizí najednou.

Roberto Soldič je v současnosti asi největší hvězda polské organizace KSW. Tamní welterové váze vládne již od roku 2017 pouze s krátkou přestávkou poté, co jej porazil Dricus Du Plessis, nynější bojovník UFC. V odvětě však „Robocop“ Jihoafričana knockoutoval, vzal si šampionský pás zpět a od té doby neprohrál. Nic na tom bohužel loni nezměnil ani Patrik Kincl.

Hned po výhře nad českým bijcem si Soldič přímo v kleci domluvil zápas s legendou polského MMA - Mamedem Khalidovem, toho času šampionem střední váhy. Utkali se v prosinci v Gliwicích. Výsledkem bylo opět působivé KO, tolik typické pro chorvatského dělostřelce, po kterém zůstal Khalidov ležet několik minut v bezvědomí a následně musel absolvovat operaci početných fraktur v obličeji.

Soldič se tak stal dvojnásobným šampionem, což mu však zřejmě nestačí. S dvěmi pásy přes ramena totiž vyzval další stálici polské scény - Tomasze Narkuna. Ten byl tou dobou nejdéle sloužícím králem v KSW, když v polotěžké divizi neprohrál titulový zápas více než pět let. Jeho vláda však na prvním letošním turnaji KSW 66 skončila, když prohrál rozhodnutím bodových sudí s Ibragimem Chuzhigaevem. Souboj s Polákem tak pro Soldiče přestal dávat smysl.

Jenže nový šampion polotěžké váhy, který stejně jako Khalidov pochází z Čečenska, se sám o zápas s Chorvatem přihlásil. Soldič krátce na to na sociálních sítích nabídku přijal, takže střetnutí nejspíš nic nebrání. Otázkou ale je, v jaké váze by se potenciální střet odehrával. Chuzhigaev totiž svůj nově nabitý pás riskovat nehodlá: „V 84 (kg), tam kde Mamed prohrál, tam se za něj pomstím.“

A přestože by se chorvatský zápasník určitě rád popral o třetí titul do sbírky, čímž by ještě posílil svůj statut legendy, je dost možné, že nakonec příjme variantu ve střední váze. Tuto myšlenku podporuje i jeho vyjádření v rozhovoru s novinářem Igorem Lazorinem:

„Když budu mít o pět kilo více, budu bojovat, ale nevím, musím si promluvit s trenéry, taky chci zůstat skromný a profesionální, takže střední váha nebo welterová. Když půjdu bojovat do polotěžké váhy, nebudu mít kilogramy, jako v Pride za starých časů, tak trochu bizarní zápasy v otevřené váze.“

Možný bude ale také tlak ze strany promotérů, možnost mít šampiona třech divizí najednou by jistě přilákala spoustu pozornosti. A jak jsme viděli v poslední době, v Polsku je možné skoro vše, čehož si je vědom i sám Soldič. „Když jsem ho vyzýval (Narkuna), bylo to trochu v emocích, ale uvidíme, v Polsku mají rádi bizarní zápasy, jsou otevření všemu."

Ať už ale vyjednávání dopadne jakkoliv, je možné, že následující bitva Soldiče bude jeho poslední v KSW. Tomu totiž podle stávající smlouvy zbývá odbojovat poslední zápas a společně s jeho renomé roste taky zájem ostatních světových organizací. 

„Teď nemůžu z KSW odejít. Do srpna nebo září. Nepamatuju si přesné datum. Sean Shelby (matchmaker UFC) mi posílá zprávy, ONE FC, PFL. Musím se podívat, co nabízejí. V KSW jsem už všechny porazil, takže uvidíme.“

Právě peníze můžou být rozhodující faktor, KSW si svou hvězdu hýčká a je nepravděpodobné, že by jiné organizace byly ochotny nabídnout Soldičovi podobné podmínky. Na druhou stranu, jak sám řekl, v KSW už si nemá v tuto chvíli co dokazovat a touha hledat nové výzvy by mohla hrát taky svou roli.

Jednání o nové smlouvě mezi KSW a Soldičem by mělo probíhat v tomto měsíci, a tak se snad brzy dozvíme, kde napříště uvidíme tohoto sympatického a usměvavého bojovníka, jehož způsoby v rozhovorech ostře kontrastují s brutálními výkony v kleci.

Zdroje:  fansportu.pl , inthecage.pl

Nejnovější články