Tyson Fury prozradil, co podle něj rozhodne v jeho prospěch v boxerském souboji s Usykem

Tyson Fury prozradil, co podle něj rozhodne v jeho prospěch v boxerském souboji s Usykem Tyson Fury vs. Francis Ngannou | zdroj: Profimedia

Tyson Fury věří, že ani ze svého 36. profesionálního zápasu nebude odcházet jako poražený. V čem vidí svou největší výhodu?

O víkendu se uskuteční dlouho očekávaný souboj mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem, kteří se spolu v ringu pobijí o post absolutního krále těžké váhy, v sázce budou totiž všechny čtyři důležité tituly. Ani jeden z šampionů zatím mezi profesionály neprohrál a je samozřejmé, že oba ve své vítězství věří i tentokrát.

"Proč vyhraju? Protože to je to, co dělám. Vyhrávám a vyhrávám, ať se stane cokoliv. Vždycky jsem vyhrál," prohlásil pro Sky Sports Fury. "Vždycky jsem si došel pro vítězství, ať už to bylo o palec nebo o míli, vždycky jsem to dokázal. Jsem profík šestnáct let."

Právě ze zkušeností pramení Tysonova sebedůvěra. "Jsem si jistý, že Sugar (trenér Hill Steward) má ideu, co chce, abych v tom zápase dělal. Ale co se týče mě, tak já na to přijdu, až tam budu. Už jsem viděl spoustu stylů, bojoval jsem proti pravákům i levákům, vysokým, malým, tlustým, hubeným. Boxoval jsem se všemi."

O vítězi podle něj ale spíš než technické dovednosti rozhodne srdce. "Nakonec to dojde k tomu, kdo to ten večer bude chtít víc. A já si myslím, že to budu já."

Cestu za vítězstvím by mu mohla zkomplikovat tržná rána, kterou si nedávno na tréninku způsobil, a zápas byl kvůli ní dokonce odložen. On sám ale pochybovačům vzkazuje, že ho případné krvácení nezastaví. "Slyšel jsem, že Kličko říkal, že cesta, jak mě porazit, je zaměřit se na tu ránu. To mě neporazí! Co tím jako uděláš? Způsobíš, že začne téct krev, budu trochu od krve. Trocha krve v obličeji mě nezastaví, na to bys potřeboval armádu."

Ačkoliv sám souboj s Usykem nazval "zápasem století", tlak si prý nepřipouští a neupíná se k šampionským pásům. "Udělá to ze mě mega-uber-bohatou těžkou váhu, která může nakrmit svou rodinu a dát jim cokoliv budou na snídani, večeři a čaj chtít."

Ať už zápas v noci ze soboty na neděli dopadne jakkoliv, údajně už je na říjen domluvena odveta. A pokud Fury zvítězí aspoň v jednom zápase, mělo by příští rok dojít na bitvu s Anthonym Joshuou, o které se mluví už dlouhá léta.

Zdroje:  Sky Sports

Nejnovější články