Šarvátka před očekávaným boxerským zápasem Usyk vs. Fury skončila zákeřnou hlavičkou

Šarvátka před očekávaným boxerským zápasem Usyk vs. Fury skončila zákeřnou hlavičkou Tyson Fury a Oleksandr Usyk | zdroj: Profimedia

Nezřízené chování Johna Furyho opět vrhá špatné světlo na box, tentokrát bezdůvodně napadl člena soupeřova týmu.

Už tuto sobotu konečně dojde na boxerský zápas mezi Oleksandrem Usykem a Tysonem Furym, z něhož vzejde absolutní šampion těžké váhy. Poslední, komu se to povedlo, byl v roce 1999 Lennox Lewis, tehdy ale stačilo získat pouze pásy tři nejprestižnějších asociací, dnes jsou potřeba čtyři, což se ještě nikomu nepovedlo.

Bohužel se však před zápasem odehrál incident, který na box vrhá hodně špatné světlo a dává argument těm, kteří jej považují za sport "vymlácených hlav". Otec Tysona Furyho John se totiž dostal v zákulisí do křížku s Usykovým týmem. Začalo to obyčejným překřikováním, zatímco Angličani vyřvávali "Fury, Fury!", ukrajinský tým skandoval pro změnu jméno svého zástupce. Na tom by nebylo nic špatného, ale atmosféra začala rychle houstnout.

Kamery zachytily, jak se Fury nejprve překřikoval z bezprostřední blízkosti překřikoval s mužem zhruba své velikosti, pak je ale oddělila ochranka. Když pak začal znovu křičet, narazil na Ukrajince menšího vzrůstu, který reagoval opakováním: "Usyk, Usyk", načež mu Angličan dal zákeřnou hlavičku. "Prostě mu přeskočilo. Radši, ať se na ten zápas ani nekouká, nebo dostane infarkt," komentoval celou věc napadený Stanislav Stepčuk, který to bral s nadhledem. Útěchou mu mohlo být alespoň to, že zatímco John si o něj rozsekl čelo, on sám vyvázl jen s malou rankou.

"Omlouvám se všem, kteří do toho byli zapleteni," reagoval na incident Fury senior, aby svou omluvu hned vzápětí zpochybnil. "Abych byl upřímný, takoví prostě jsme, emoce a napětí se zvyšují a ten týpek byl hodně neuctivý. Každý ví, že když se dostaneš k bojujícímu chlapovi příliš blízko, tak dostaneš, anebo je něco špatně."

Špatně je spíš Furyho chování. Během zápasů svých synů jako by se na sebe za každou cenu snažil strhnout pozornost. Za tohle hodně nesportovní chování schytává oprávněnou kritiku a množí se hlasy volající po tom, aby tentokrát nevyvázl bez trestu.

Zdroje:  bbc.com , Seconds Out Boxing

Nejnovější články