Tyson a Paul odstartovali společný mediální maraton. Jsme přátelé, ale v ringu bude bojovat o život, vzkázala youtuberovi boxerská legenda

Tyson a Paul odstartovali společný mediální maraton. Jsme přátelé, ale v ringu bude bojovat o život, vzkázala youtuberovi boxerská legenda Mike Tyson a Jake Paul | zdroj: Profimedia

Očekávaný boxerský duel mezi Mikem Tysonem a Jakem Paulem se nezadržitelně blíží, a tak se oba pánové sešli k první společné tiskové konferenci.

Kdo čekal nějakou nevraživost, ten byl rychle vyveden z omylu. Tyson uvedl, že jsou kamarádi. To ale v zápase půjde stranou. "Mám Jakea opravdu hodně rád, ale jakmile bude v ringu, musí bojovat, jako by mu šlo o život. Protože půjde," varoval o tři dekády mladšího youtubera. Na druhou stranu ale přiznal, že se necítí nejlépe po náročných trénincích jej bolí celé tělo. Neskrýval ani to, že to byl on, kdo prosadil dvouminutová kola. "Budeme tak víc boxovat a bude tam víc akce," vysvětlil. 

"Mike chtěl, aby to byl profesionální zápas, chce válku. Za to ho respektuju, že do toho jde a chce mě ukončit, protože o to se snažili všichni ti bojovníci před ním – ukončit youtubera," vyjádřil mu respekt Paul. "Vídám spoustu komentářů, že jestli vyhraju, tak je to podplacené. To kvůli tomu, jak neuvěřitelně vypadá. Na věku nezáleží, je to jen číslo, on je válečník, zabiják, dělá to celý život, je to pro něj přirozené. Já to dělám na vysoké úrovni čtyři roky, ale ukážu světu, že ho dokážu přeboxovat a že budu ten, kdo toho druhého ukončí."

Jeden z dotazů se pak týkal i Paulovy formy, vypadal totiž, že celkem přibral, podle jeho slov mu váha ukazuje okolo 105 kg. "Jsem přirozeně těžká váha a ukážu Mikeovi, kdo má tvrdší údery. On mě podceňuje, stejně jako všichni ostatní. Já věřím, že mám tvrdší údery. Vím, že to bude těžké, že se budu muset překonat, že možná půjdu i k zemi. Bojím se, ale je to o tom, že tam půjdu i přes ten strach. To je odvaha."

Fanoušci podle něj budou rozděleni na dvě poloviny. "Je mi jasné, že je spousta lidí, kteří mě vidí jako arogantního blbečka, což občas jsem, ale já jen bavím sebe a svět. Takže si myslím, že starší generace chce vidět, jak mě Mike knockoutuje, ale jsou tady taky děti, středoškoláci a vysokoškoláci, kteří chtějí vidět, jak já ukončím Mikea." 

Za pravdu mu dal i jeden z mladších fanoušků, který se chopil mikrofonu. Začal zajímavými dotazy, třeba tím, kdo by pro něj byl lepším trenérem. "Myslím, že starší boxeři měli větší srdce a kuráž, nebáli se. Ale noví fighteři mají lepší schopnosti a techniku a jsou ostřejší, takže já bych byl lepší trenér," odpověděl mu Paul, načež se kluk rozjel a začal se vyptávat, kdo z nich spal s více ženami. "Kde je máma toho děcka?" zareagoval vtipně Tyson.

O slovo se přihlásil i kontroverzní Derek z Betr media (Paulova mediální společnost). Ten překvapil, když uvedl, že Jake viděl boxovat a tak může s jistotou říct, že ho Mike vypne. "Tak já můžu s jistotou říct, že máš padáka," oznámil mu Jake. Spíš než o pomstu šéfovi šlo ale o Derekovu snahu zviditelnit se.

Zápas je naplánovaný na 20. července 2024 a bude vysílán na Netflixu, takže je velká šance, že půjde o vůbec nejsledovanější boxerské klání v dějinách. Událost zahrnuje také velmi očekávanou odvetu mezi Katie Taylor a Amandou Serrano, v níž bude v sázce hned několik mistrovských pásů.

Zdroje:  Netflix

Nejnovější články